Виставка до Дня Соборності України

PDF Друк
Середа, 21 січня 2015, 10:27

У читальному залі бібліотечного філіалу № 3, архівним відділом Луцької міської ради спільно з бібліотекою філіалом № 3, відкрито виставку архівних документів, присвячену Дню Соборності України.

День Соборності  — свято, що відзначалося щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Століттями розірваний український народ визволився з неволі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперій — і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

На виставці експонуються копії документів з фондів Державного архіву Волинської області за 1924–1992 рр., що розповідають про передумови і наслідки проголошення Злуки, розуміння українськими емігрантами соборності як основ існування Української держави, відзначення дня соборності та незалежності українцями за кордоном», а також на виставці представлені статті з питань соборності України, архівні документи з історії Луцька, добірка книг та цікавих газетних публікацій про історію України та сьогодення.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити