Львів – місто літератури?

PDF Друк
Неділя, 14 лютого 2016, 09:08

Львівяни публічно обговорюють про виправданість нагороди власного міста

Відомо, що близько двох місяців тому,  Львів став єдиним містом в Україні, котрому дали відзнаку «Місто Літератури ЮНЕСКО». Дивно, але серед жителів тільки підлітки поцікавились, які вимоги до міста прийшли разом із всесвітньою відзнакою.

Одна із львів’янок розповідає, що часто з друзями збирається у книгарні «Є», де з модератором вони обговорюють літературні новини, цікаві книги та біографії письменників. Одного разу їх спитали, чи знали вони про те, що у грудні Львів отримав міжнародну відзнаку? Діти знали, що це було, але суті й майбутніх зобов’язань щодо неї ніхто не усвідомлював. Як не дивно, але справа тут не в дитячому незнанні.

Місто двічі подавало заявку на цей конкурс. Вперше – у 2013, тоді він не виграв через зауваження, що проводиться надто мало літературних заходів. Зараз Львів удосконалили в цьому плані. Коли місто таки отримало цю відзнаку, відбулася прес-конференція, де було вирішено видати 1 мільярд гривень на розвиток культури.

За статистикою, 46% населення регулярно відвідує бібліотеки. Нараховано 45 книжкових магазинів, 174 бібліотеки й 54 музеї. Вірити статистиці чи ні – вирішують самі містяни.

Саме Львів єдиний в Україні отримав цю відзнаку завдяки «Форуму видавців»,  «Міжнародному літературному фестивалю», «Місяцю авторських читань» та «Молодій Республіці Поетів». У планах витають ще безліч думок та пропозицій, аби і справді відповідати місту ЮНЕСКО.

Менше, ніж за два роки, координатори конкурсу приїдуть, щоби оцінити, чи дійсно місто виправдало ту відзнаку, якою нині володіє.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Коментарі 

 
0 #1 евген 14.02.2016 09:34
львiв мiсто кабакiв i подобових борделей
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити