Як узгодити перепланування в новобудові

PDF Друк
П'ятниця, 08 червня 2018, 16:32

Тут http://parkovyozera.com.ua/ розвінчає міфи про те, як самостійно узгодити перепланування квартири в новобудові. Ми дамо докладні інструкції всім, кого узгодження ремонту в квартирі зупиняє перед мрією про власний унікальний житло. Відразу заспокоїмо особливо переживають: більшість сучасних новобудов - монолітні або цегляні будинки, в яких несучі стіни в габаритах майже не зустрічаються. Тому узгодити перепланування в новобудові простіше, ніж в типовому будинку вторинного ринку.

Детальніше про те, що таке вільне планування

При використанні терміну "вільне планування" забудовник продає нерозмежованість житлову площу. Всі квартири в новобудовах, крім муніципальних, в основному здаються як "бетонна коробка", в якій потрібен ремонт і установка перегородок. Незважаючи на те, що власник повинен самостійно укладати підлогу «з нуля», житлові інспекції вимагають узаконити це як перепланування. Посилаються вони при цьому на п.2.2.6 Додатку 1 ППМ 508 в редакції 840 - "Зміна конструкції підлог без порушення міжповерхового перекриття". Цей пункт входить до переліку робіт з перепланування, що вимагають розробки проекту з ТЗК від автора будинку.

Винятком з цього правила є нові будинки, здані з муніципальної обробкою, тут узгодження нових статей не потрібно, оскільки підлоги вже є. У 99% випадків це типові панельні серії будинків - П44Т, П3М, модифікації серії КОПЕ та інші. Тут можна мінімізувати обсяг проектної документації, що кілька знизить вартість узгодження.

«Вільне планування» дозволяє змінювати конфігурацію квартири всередині контуру як завгодно, найчастіше таке формулювання зустрічається в описі будинків бізнес-, преміум-і еліт-класу в Москві і Санкт-Петербурзі. За умови, що несучі стіни і перекриття не будуть зачіпатися (!), Перепланування в новобудові відбувається без узгодження і без оформлення технічного висновку від автора будинку. У цьому випадку буде потрібно тільки ваш проект перепланування квартири.

Відповіді на кілька частих питань:

Де оформити дозвіл на перепланування новобудови? Пакет документів необхідно здати в службу «одного вікна» Багатофункціонального центру державних послуг району, який направляє паперу в Мосжилинспекцию. Якщо у вашому районі поки не діє МФЦ, можна звернутися в житлову інспекцію безпосередньо. Проектна документація повинна супроводжуватися стандартним комплектом документів і заявою.

З чого почати перепланування в новобудові, якщо ваша квартира куплена в іпотеку? Вам знадобиться письмовий дозвіл банку, це перше, що потрібно зайнятися.

Як узаконити перепланування в новобудові до отримання права власності? Після виходу 840-ї редакції Постанови Уряду Москви № 508-ПП, для узгодження перепланування будь-якої квартири наявність оформленого права власності більше не потрібно. Згідно п. 2.11 Додатка 2 ППМ №508 в новій редакції 840, власник квартири в новобудові в якості правовстановлюючих, може подати такі документи (копії з оригіналом або нотаріальні копії):

1. Для об'єктів пайового будівництва: договір пайової участі (зі згодою забудовника на перепланування), копія договору про відступлення прав (якщо була), копія акту прийому-передачі нерухомості. довідка про виконання зобов'язань перед забудовником, дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію.

2. Для об'єктів муніципального фонду: копія наказу міської влади про будівництво будинку, підписана і затверджена копія акта приймання будинку. довідка про присвоєння адреси. Документи про відповідність будівельних адрес поштової, документи, що підтверджують передачу квартири.

Навіщо може знадобитися поверховий план забудовника? Архітектурний план або план забудовника необхідний, якщо вихідна планування настільки «вільна», що в початковому поверховий план БТІ взагалі не виділені ніякі зони, за винятком кухні та санвузли. У цьому випадку, щоб зрозуміти, де у вас комора і коридори, а де житлові кімнати і довести Мосжілінспекциі, що ви розширюєте, наприклад, кухню саме на санвузол, а не на коридор, доведеться запросити поверховий план забудовника, де все це чітко розмічено . Там позначена вихідна планування квартири, яку затвердив місто перед початком спорудження будинку.

Яка вартість перепланування в новобудові? На ціну впливає, в першу чергу, складність майбутніх змін і склад проектної документації. Від типу вашого будинку ціна перепланування ніяк не залежить.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж