У Львові обговорили стан підготовки та залучення кваліфікованих кадрів у машинобувній галузі

PDF Друк
Середа, 26 жовтня 2016, 17:06

Про залучення кваліфікованих кадрів на підприємства, їх підготовку та мотивацію, сучасні вимоги промислового ринку, а також зміни в освітній сфері йшлося на нараді з питань розвитку галузі машинобудування у приміщенні СП "Електротранс" у середу, 26 жовтня. Участь у ній взяли керівництво Львівщини, директори підприємств машинобудівної галузі та  навчальних закладів області, які готують відповідних фахівців.

"На сьогодні, аби вирішити проблемні питання із відсутністю кваліфікованих кадрів на підприємствах машинобудівної галузі області, перш за все необхідно налагодити кращу співпрацю між підприємствами та професійно-технічними закладами, - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. - Зокрема, вирішити, які нововведення необхідні у сфері освіти, аби покращити підготовку спеціалістів до рівня тих вимог, які ставлять на сьогодні підприємства – як у навчальному, так і у виробничо-практичному плані. А також, що варто змінювати у роботі підприємств, аби не втрачати кваліфіковані кадри та залучати нові".

За словами очільника області, на сьогодні спостерігаємо збільшення обсягів виробництва на Львівщині. Однак необхідні нові ринки збуту, достатня кількість кваліфіковано підготованих кадрів та якісна підготовка фахівців перш за все для українських, а не іноземних ринків.

Як розповів директор департаменту економічної політики ОДА Роман Филипів, галузь машинобудування – одна із ключових в економіці та промисловому виробництві області. На Львівщині на сьогодні є понад 100 підприємств у цій галузі, середня заробітна плата на яких – близько 6 тисяч гривень.

Учасники зустрічі зокрема обговорили такі питання як співпраця підприємств та навчальних закладів, зміни до навчальних програм, стажування викладачів та студентів на підприємствах, якість підготовки та кількість фахівців, можливість перепідготовки професійних кадрів, оновлення матеріально-технічної бази закладів, обмін досвідом кваліфікованих спеціалістів із молоддю.

"Ця зустріч також є хорошою нагодою для керівників закладів знайти для своїх студентів потенційних працедавців", - зазначила директор департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій.

Під час наради керівники окремих підприємств висловили готовність залучати студентські кадри на практики та стажування і ділитися досвідом.

Також учасники зустрічі оглянули матеріально-технічну базу одного із підприємств концерну “Електрон” та ознайомились із технологією виробництва.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити