«Від мікро рівня до мега проблем», або сучасна економіка України від Богдана Сторощука

PDF Друк
Четвер, 07 травня 2015, 08:27

На думку економіста економічну стабільність потрібно досягати роками, і лише одними ліками – освітою.

Доцент кафедри економічної теорії та менеджменту ЧНУ Богдан Сторощук провів прес-конференцію у Резиденції Митрополитів, де обговорювались найболючіші теми та питання сучасної економіки. Про що ж йшлося на цій зустрічі?

Економіст розпочав свою промову з дуже загальних речей, які безумовно стосуються економіки, але вони ніяк не зачіпають більшу верству населення. Як він говорив, що вся економіка як і колись, так і тепер базується на двох постулатах: «Потреби – безмежні; Ресурси – обмежені». Ми вирішили детальніше поговорити про сучасну економіку, і дізнатися про її складні перипетії.

Багато підприємств через кризовий стан припиняють свою роботу. Чи є якийсь секрет, як не втратити популярність на ринку і не втрапити в цю кризу?

-  В принципі ми повинні самі себе запитати, які ж підприємства закриваються? Правильно – ті, які працюють неефективно. Звісно, ми втрачаємо робочі місця, але це все лише через те, що сучасні «приватники» не досліджують ринок потреб, вони працюють собі на ризик. А вихід з такої ситуації для країни лише один: потрібно створити таке середовище, в якому нові підприємства відкривалися легко і просто.

Як повернути економічну стабільність Україні?

-  Як не дивно, та відповідь тут буде доволі сумною: зараз це зробити практично не реально. Для цього потрібні роки. Найкращі ліки від цього безладу – це освіта! Нам потрібно підвищувати кваліфікацію кадрів.

Ще у 2013 році ви прогнозували девальвацію гривні, та тоді ви притримувались думки, що це повинно відбуватись повільно, а щойно ви запевняли нас, що саме швидка, спонтанна девальвація – це вихід для НБ. Чому ваша думка змінилась?

-  Проблема гривні полягає в тому, що вона досить тривалий термін трималась на непохитній стабільності – курс не змінювався роками, наприклад, період з 2008-2014 роки. І тут відразу такий рух, спричинив хаос між імпортом і експортом – ми завозимо все, а від нас не вивозять майже нічого. Те, що я мав на увазі різкий перехід – я говорив не скільки про девальвацію, скільки про тарифи. Так, підвищення цін нікого не радує, але воно неминуче.

Ось такими тезами пояснив складну ситуацію доцент, посилаючись не лише на закордонний досвід, а й на власні життєві обставини. Що ж буде з українською економікою, залишається лише гадати.

Лілія Рідна


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити