Громадські організації Львова зможуть отримати фінансування з міського бюджету

PDF Друк
Вівторок, 09 лютого 2016, 12:08

У 2016 році конкурси для громадських організацій Львова пройдуть за новими правилами.

Вже з 10 лютого стартує Конкурсз надання фінансової підтримки громадським організаціям для покриття видатків на оренду приміщень. Про це повідомив під час брифінгу в.о.начальника управління “Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.

Він нагадав, що на засіданні сесії Львівської міської ради депутати затвердили програми, які сприятимуть співпраці міста з громадськими організаціями.

«Конкурс з надання фінансової підтримки громадським організаціям для покриття видатків на оренду приміщень та Конкурс соціально-культурних проектів проводяться у міській раді ще з 2007 року. За цей час назріла необхідність оновити правила, зокрема, спростити форму подачі заяв на конкурс. Відтак було зроблено кілька важливих кроків. Насамперед ми максимально спростили форму заявки. Тобто для того, щоб подати заявку на ці конкурси, громадським організаціям не потрібно подавати довідки чи статут, а лишенадіслати електронну аплікаційну форму, яка буде розміщена на сайті міської ради. Кінцевий термін подачі заяв 2 березня 2016 року».

Ще один конкурс соціально-культурних проектів «Зробимо Львів кращим» стартує 1 березня і триватиме до 25 березня. Для участі в конкурсі слід подати лише електронну заявку.

«Я вважаю, що це не просто фінансова допомога міста. Ми більше це розглядаємо як співпрацю міста і громади, як один із інструментів для реалізації ідей ГО на користь міста, львів’ян. Це можуть бути ідеї за різними напрямками. Цьогоріч у конкурсі до вже існуючих напрямків - культура, соцзахист, розвиток громадянського суспільства, додадуться нові, зокрема, освіта, охорона здоров’я і планування громадських просторів», - зазначив Юрій Лукашевський.

Крім цього, Олександр Кобзарев, директор КУ «Інститут міста», повідомив, що цього року конкурс соціально-культурних проектів буде проводитись спільно з КУ «Інститутом міста» та за сприяння Європейської комісії.

«Ми співпрацюємо з великим проектом, який фінансується Європейською комісією. Він називається «Громади в дії». Основна мета – залучити максимальну кількість активних громадян до покращення якості життя. У рамках цього проекту ми дофінансовуємо ще окремий проект «Якість життя». Ці проекти для ГО, які готові об’єднати мешканців на партисипативній основі для різних заходів. В деяких країнах, наприклад, дуже популярні «Фестивалі вулиць», це можуть бути навчання з об’єднання громадян. Таких ініціатив насправді є багато і люди шукають, як їх реалізувати».

Довідка. За період 2007-2015 рр. на конкурс соціально-культурних проектів було подано 1120 проектних пропозицій, із них підтримано 375, тобто приблизно кожен третій проект.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити