Апартаменти і квартира - в чому різниця? Чи варто купувати?

PDF Друк
П'ятниця, 08 червня 2018, 16:10

Апарт-проекти, яких все більше і більше зводиться в найбільш ласих місцях, розбурхують уяву потенційних покупців. Вони стоять помітно дешевше квартир з аналогічною локацією, але статусу житла не мають. Багатьох це лякає. https://demeevka.com/ru/minds/17/ розібрали по поличках, чим відрізняються Апарт від квартир, щоб ви визначилися: купувати чи ні.

Це не житло

Як правильно купити квартиру в новобудові? Що потрібно знати про апартаменти?

Апартаменти не мають статусу житлової нерухомості. Зазвичай забудовник їх оформляє як готельний комплекс, тільки замість номерів - «квартири» (беремо в лапках, тому що юридично вони такими не є).

Чому вони так роблять?

Це дає можливість побудувати проект, який де-факто буде житловим, там, де це було б або неможливо (наприклад, земля має статус промислової зони) або занадто дорого (в центрі кожна п'ядь на рахунку - а житло адже вимагає також будівництва соціальної інфраструктури в навантаження). А ще апартаменти вимагають менших витрат від забудовника для отримання дозвільної документації. У підсумку ми можемо купити житлоплощу в престижному районі столиці за ціною на 20-40% нижче.

Чим це загрожує?

1. В апартаментах не можна оформити постійну реєстрацію (зробити штамп в паспорті). Робиться реєстрація тимчасова, до п'яти років (вкладиш до паспорта). Це дає право користуватися всією інфраструктурою району нарівні з «звичайними» жителями (тобто записувати дитину в дитячий сад або школу, відвідувати поліклініки, оформляти будь-які документи у місцевій адміністрації і т.п.). Єдине обмеження прав - неможливість голосувати на виборах (доведеться отримувати відкріпне посвідчення) та отримувати допомогу (які покладаються тільки на соціально незахищені верстви населення). Ну і те почуття «ущербності», яке нам транслює радянська традиція захоплюватися людьми з московською пропискою. Якщо провести невелику психологічну роботу над собою, можна розслабитися і жити спокійно.

2. В апартаментах будуть вище комунальні платежі: тут вони розраховуються з комерційних нормативам. В середньому, вода в Апарт стоїть на 12% дорожче, водовідведення - на 8%, тепло - на 25%, електрика - на 35%. Плюс кожен забудовник, створюючи проект, може забезпечити його готельним сервісом - і тоді доведеться платити за покоївок і ресепшн. Тому, якщо хочете заощадити, вибирайте апартаменти з меншим числом послуг.

3. У апартаментів складніша система нарахування податку на нерухомість: ставка становить від 0,5% до 2% кадастрової вартості об'єкта на рік (для квартир - 0,1%). А ще у вас не вийде скористатися державними пільгами на 20 квадратних метрів, покладеними власникам квартир. І не можна буде отримати податкове вирахування за покупку такого «житла». Але при цьому кадастрова вартість Апарт - в середньому на 50% дешевше квартир з аналогічною локацією.

Це цікаво

Апарт-проекти в основній масі своїй - невеликі за загальною площею будівництва, мають вдалу локацію, оригінальну архітектуру, а іноді, якщо мова йде про проекти реновації, ще й вкрай цікаву історію. Наприклад, ви можете купити студію в будівлі старовинної фабрики, де висота стель може бути до 6 метрів, а величезні вікна створять унікальну атмосферу. Можна зробити другий поверх і насолоджуватися дійсно оригінальним простором.

Це зручно

На практиці, деякі апартаменти виявляються забезпечені інфраструктурою краще, ніж житло: по-перше, вони за визначенням будуються в уже обжитих районах, а по-друге, тут виключена ситуація, типова в великих ЖК: пару будинків побудували і здали, а дитячі садки та школи зведуть в кінці п'ятої черги. Девелопери апартаментів зі шкіри геть лізуть, щоб залучити покупців і в результаті Апарт-проекти зазвичай мають кращий благоустрій, зручні лобі внизу замість нудних під'їздів, просторіші паркінги, а також різні «хохоряшкі» на кшталт вбудованих міні-бібліотек, конференц-залів, фітнес- комплексів, дитячих центрів і так далі.

Це сучасно

Більша частина апартаментів, виключаючи, мабуть, елітні проекти в Москва-Сіті, мають дуже невелику «нарізку» (зустрічаються студії і в 15 «квадратів»), проте за рахунок свого розташування, готельного сервісу і камерності, вони завжди будуть залучати покупців. Забудовники намагаються створити простір, в якому було б все для життя. Можна прямо з квартири спуститися в спорт-зал, завести дитину на заняття, не виходячи на вулицю, або зустрітися з діловим партнером в переговорній.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж