Історія
Пам’ятки давніх германців PDF Друк
Середа, 08 листопада 2017, 12:14

Кожна країна має своє історію, і чим далі в давнину, тим більше вона перекликається з іншими країнами. Були різні племена, різні угрупування, і всі вони відіграють важливу роль для розвитку сучасного світу. Історики працюють, щоб знаходити різні речі, які розкажуть нам більше про предків. Також це показують людям. Поховальні пам’ятки давніх германців на території Західної України представлять у «Історико-краєзнавчому музеї» у Винниках на виставці «Дари у світ «Вальхалли». Про це повідомляє прес-служба ЛОДА. Тож можна буде побачити частинку історії та дізнатись щось нове та корисне для себе.

 
Доля кінотеатру «Галичина» PDF Друк
Вівторок, 02 травня 2017, 13:25

Час змінює все. Також це відбувається і з містами та їхніми пам'ятками. Є місця, які зовсім не можна впізнати. Те ж саме відбувається і у Львові. Тут часто змінюють та ніби вдосконалюють все, проте так відбувається не завжди.

2013 року припинив своє існування, був демонтований, колись найбільший широкоформатний кінотеатр Західної України – ” Галичина ” ( поч. назви ” Октябрь “,” Жовтень ” ), на вул. Любінська, 93. Його побудували в 1978 році. Тоді це був дуже великий кінотеатр, площею 3 тис. кв. метрів, на 800 глядацьких місць, а також тут можна було побачити на подвір'ї великий стенд, де були реклами майбутніх фільмів, які мали показувати в кіно.

 
Місто-сад у Львові PDF Друк
П'ятниця, 21 квітня 2017, 13:06

Колись, коли Львів лише почав розвиватись, це місце сподобалось багатьом. Люди приїжджали та починали заселяти це місце. З часом тут вже стало дуже шумно та багато людей. Тоді з'явилась ідея зробити місто-сад. Це невеличке місто, яке знаходиться досить далеко від центру. Тут повинні були бути лише деякі маленькі будиночки. Головною ідеєю міста було створити зелену зону, де показувала б всю красу природа. Така ідея вперше з'явилась в Англії на початку XX ст. проте потім хотіли зробити таке і у Львові.

Перші люди, які захопилась цим і почали працювати в цьому напрямку, були архітектори Львова – Юліан Захаревич та Іван Левинський. Вони ще в 1910 році хотіли побудувати таке місто близько Львова, проте тоді на це не вистачало коштів та ідею мало хто підтримував, адже всі навпаки хотіли, щоб місто розвивалось та розбудовувалось.

 
Відбудеться львівська археологічна виставка PDF Друк
Понеділок, 17 жовтня 2016, 12:24

В Любліні відкрили виставку побутового життя львів’ян в давні часи. Археологічні розкопки в центральній частині міста датуються 7-19 ст. н.е. Серед знайденого речі щоденності жителів: посуд, знаряддя праці, домашні речі.

«Всі звикли, що на виставках можна переглянути щось розкішне: корони, одяг королів і тд, проте сучасний Львів будували звичайні люди. Такі як ми з вами. Тому хотілось донести до глядачів, що цінність простих працівників надзвичайно велика, адже вони творять все під наказами, їхніми руками будується наша історія. Також на виставці представлені роботи львівських художників та фотографів на тему археології», - ділиться археолог.

 
Кому Бандера потис би руку? PDF Друк
Четвер, 14 січня 2016, 12:58

Обласна рада Львову, очевидно, щоб дати відповідь на таке неоднозначне питання, запровадила в 2012 році премію імені Героя України Степана Бандери.

Кожного року проводиться аналіз діяльності у сфері державотворення. Розподіл призових місць і нагород відбувається в трьох номінаціях — національна державотворча діяльність громадська, політична, наукова. Переможець отримує винагороду в розмірі двадцяти тисяч гривень.

До списку потенційних лауреатів відносяться громадські і політичні діячі, державницькі інституції, науковці, тобто люди котрі зробили великий внесок у національне відродження, розвиток або ж були причетні до глобальних рішень, які зумовили саме такий вигляд Львову на час закінчення року.

 
«Нафтогазбуд» піде під суд за невиплату зарплатні PDF Друк
Вівторок, 03 листопада 2015, 10:24

Прокуратурою області вжито заходів до погашення заробітної плати працівникам ПАТ “Фірма “Нафтогазбуд”

За наслідками вивчення стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області органи прокуратури та внутрішніх справ, за дорученням прокурорів, у жовтні цього року реагували засобами кримінально-правового характеру.

 
На Львівщині перепоховали останки 56 вояків УПА PDF Друк
Субота, 22 серпня 2015, 19:54

У суботу, 22 серпня, на території Меморіального комплексу загиблим воїнам ОУН-УПА у м. Сколе, що на Львівщині, перепоховали останки 56 вояків УПА, загиблих у 1945-1946 рр. Захід відбувся за участі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій при Кабміні України Святослава Шеремети.

"З важким серцем кожен із нас сьогодні йшов за трунами українських героїв. І, напевно, цим упівцям тоді здавалося, що їхня жертва стане останньою у боротьбі за Незалежну Україну. Але пройшло чимало часу і нам знову потрібно відстоювати нашу державу. Сьогодні вшановуємо пам'ять тих, хто загинув за Україну 70 років тому, але наші думки також із хлопцями, які зараз захищають Україну на Сході, – сказав Олег Синютка. – Тому громада повинна зібрати всю свою силу, міць та допомогти Україні в ім'я тих, хто загинув та заради тих, хто живий. Зараз від кожного з нас залежить те, чи ми зможемо відстояти у цій війні самостійну та соборну державу для себе і своїх дітей та заради наших батьків та дідів".

 
Українці в жалобі: помер народний художник Євген Безніско PDF Друк
Неділя, 12 липня 2015, 16:52

На 78 році пішов з життя відомий український художник та графік. Коли прощатимуться і де поховають Безніска?

Помер Євген Безніско

Львів прощається з відомим українським діячем, який зробив вагомий внесок у розвиток національної картини. «Все місто, та і вся Україна сумує та співчуває за Євгеном, адже це не проста людина – це особистість, яка залишила за собою чималий доробок художньої творчості. У його картинах ми завжди бачитимемо насамперед його» - говорить міський голова Андрій Садовий.

І дійсно так, ще у 1989 році його визнали заслуженим художником України. Безумовно, це художник з великої літери, адже він є автором 19 виставок, більшу частину свого життя він працював над ліноритами та офортами за мотивами Івана Франка (більш ніж 40 років), його роботи бачив увесь світ, а деякі з картин досі знаходяться у провідних музеях Європи. У 2013 році його визнали народним художником України за високий професіоналізм та великий внесок у розвиток країни.

 
У Львові знайшли таємний цвинтар тюрми КДБ PDF Друк
П'ятниця, 05 червня 2015, 12:49

Пошуковці продовжують знаходити останки в'язнів Пересильної тюрми № 25 на території земельної ділянки за адресою шостий Топольний провулок (бічна вул. Топольної) у Львові. 4 червня під час брифінгу щодо другого етапу ексгумації кісткових решток журналістам показали три поховальні ями, в кожній з яких 4-5 людськихостанків. Пошукові роботи цього року лише розпочалися.

Це таємний цвинтар КДБ. Тіла в’язнів привозили сюди вночі у дерев’яних скринях і закопували в багато рядів. Минулі роки ми зверталися до керівництва МВС у Львівській області та СБУ надати інформацію про цей цвинтар. Вони відповіли, що не володіють інформацією. Але ми будемо продовжувати шукати. Зараз змінилося керівництво українських архівів. Сподіваємося, що нам нададуть інформацію і ми зможемо встановити імена та прізвища цих людей.

директор музею «Територія Терору» Тарас Чолій

Минулого року дослідники виявили та ексгумували 142 останки, з них 108 дорослих і 34 дитячих. Цього року вже виявлено понад 15 кісткових решток.

 
Ще в далеких 40-х роках галичани об’єднувались проти кривдників її землі PDF Друк
Четвер, 14 травня 2015, 17:26

кривдники земліПід час запеклої боротьби галичани об’єдналися, заради спільної перемоги.

У 1943 році після німецької поразки під Сталінградом не потрібно було бути ворожкою, аби спрогнозувати вже і так очевидну перемогу на всіх фронтах. Та для наближення перемоги українська молодь, а саме галичани, почали об’єднуватися. Тоді ж і виникла ідея створити українську частину «Галичина». Аби потрапити на війну добровольцем 82 тисячі українців згодилися піти на передову, навіть  не зважаючи на те, що потрібно було всього-на-всього лише 15 тисяч людей.

У червні 52 тисячі пройшли медкомісію, але зараховано було лише 13 тисяч. А уже в листопаді було призвано ще 6 тисяч через комісування тих, хто захворів. Уже 28 червня 1944 року добровольці потрапили на фронт. Згідно з планом вони мали потрапити на Станиставщину, та несподівано в останній момент, плани змінилися і вояки потрапили під Броди, де за даними архіву за наказом Сталіна хлопці потрапили під бурю мінометів, катюш, танків та літаків. Скільки людей загинуло, скільки потрапило в полон – точних даних немає до цих пір.

 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 2