Коли з’явився перший трамвай?

PDF Друк
Понеділок, 04 травня 2015, 17:44

Рівно 135 років тому у Львові розпочала свою роботу перша в Україні трамвайна лінія. Вона з’єднувала залізничний вокзал з Митною площею.

У 1880 році, 3 травня запрацювала перша в Україні трамвайна лінія. Її називали конкою, бо це була міська залізниця. Вагони рухались по дерев’яній колії, котра виступала на 15 см від землі. А рухалась вона не за допомогою світла,а за допомогою коней, які і тягнули вагони. У арсеналі тодішньої залізниці налічувалось 105 коней. Кілька днів такий вид транспорту був безкоштовним, та згодом пасажири почали платити за таке задоволення. Найпершими у світі подібні конки відкрилися в  Балтіморі (США), та вони були зовсім незручні. Набули популярності конки лише після відкриття французом  Альфонсом Лубом рейок із жолобом для колеса. Остання конка, яка закрилась була в 1956 була в Мексиці.

Згодом, у 1893 році у Львові почали проектувати електричний трамвай, у цьому ж році почалося його будівництво. У 1894 році розпочали свою роботу електричні трамваї, котрі рухались за трьома маршрутами.

Отже, першим містом, де з’явились трамваї став Львів, після нього Київ, а третім містом, де трамваї почали свою роботу стали Чернівці. Лише в 1899 році трамваї зявились у Москві.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити