Ще в далеких 40-х роках галичани об’єднувались проти кривдників її землі

PDF Друк
Четвер, 14 травня 2015, 17:26

кривдники земліПід час запеклої боротьби галичани об’єдналися, заради спільної перемоги.

У 1943 році після німецької поразки під Сталінградом не потрібно було бути ворожкою, аби спрогнозувати вже і так очевидну перемогу на всіх фронтах. Та для наближення перемоги українська молодь, а саме галичани, почали об’єднуватися. Тоді ж і виникла ідея створити українську частину «Галичина». Аби потрапити на війну добровольцем 82 тисячі українців згодилися піти на передову, навіть  не зважаючи на те, що потрібно було всього-на-всього лише 15 тисяч людей.

У червні 52 тисячі пройшли медкомісію, але зараховано було лише 13 тисяч. А уже в листопаді було призвано ще 6 тисяч через комісування тих, хто захворів. Уже 28 червня 1944 року добровольці потрапили на фронт. Згідно з планом вони мали потрапити на Станиставщину, та несподівано в останній момент, плани змінилися і вояки потрапили під Броди, де за даними архіву за наказом Сталіна хлопці потрапили під бурю мінометів, катюш, танків та літаків. Скільки людей загинуло, скільки потрапило в полон – точних даних немає до цих пір.

Не зважаючи на те, що у 1940-х роках не сталося так, як під час Першої світової війни, і дивізія «Галичина»  не стала зародком українського національно, вільного війська, все ж кілька тисяч її членів стали частиною загонів УПА.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити