На Львівщині перепоховали останки 56 вояків УПА

PDF Друк
Субота, 22 серпня 2015, 19:54

У суботу, 22 серпня, на території Меморіального комплексу загиблим воїнам ОУН-УПА у м. Сколе, що на Львівщині, перепоховали останки 56 вояків УПА, загиблих у 1945-1946 рр. Захід відбувся за участі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій при Кабміні України Святослава Шеремети.

"З важким серцем кожен із нас сьогодні йшов за трунами українських героїв. І, напевно, цим упівцям тоді здавалося, що їхня жертва стане останньою у боротьбі за Незалежну Україну. Але пройшло чимало часу і нам знову потрібно відстоювати нашу державу. Сьогодні вшановуємо пам'ять тих, хто загинув за Україну 70 років тому, але наші думки також із хлопцями, які зараз захищають Україну на Сході, – сказав Олег Синютка. – Тому громада повинна зібрати всю свою силу, міць та допомогти Україні в ім'я тих, хто загинув та заради тих, хто живий. Зараз від кожного з нас залежить те, чи ми зможемо відстояти у цій війні самостійну та соборну державу для себе і своїх дітей та заради наших батьків та дідів".

“Для того, щоб перемогти у війні, українцям також потрібна національна пам'ять. Ця пам'ять робить нас сильнішими, вона є запорукою нашої перемоги”,–сказав Володимир В’ятрович.

До слова, останки упівців, загиблих у 1945-1946 роках, віднайдено пошуковцями в урочищі Альтана Сколівського району. Під час пошукової експедиції віднайшли місце захоронення воїнів УПА, яких серед лісу закопали чекісти.

Це найбільше захоронення воїнів УПА, яке віднайшли на території України. Цього разу вдалося ідентифікувати загиблих, оскільки разом з останками віднайдено й артефакти: тризубці, християнську символіку, монети, ґудзики.

За розповідями місцевих мешканців, 70 років тому небіжчиків звозили підводами в урочище й скидали у ями. Їх захоронили в 11 таких ямах. Ховати тіла в урочищі розпочали 1944-го.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити