В Україні святкування 8 березня під загрозою

PDF Друк
Понеділок, 07 березня 2016, 09:17

Україною прокотилася хвиля закликів бойкотувати Міжнародний жіночий день - 8 березня. На думку громадських активістів, цей «червоний день календаря» – залишок комуністичного режиму. В багатьох українських містах, зокрема Львівської області, вирішили скасувати радянські свята, у тому числі, і Міжнародний жіночий день, аргументуючи це тим, що це свято не притаманне самобутній українській культурі та не має жодного впливу на духовне збагачення українців.

У країнах Європи та США вже давно не святкують 8 березня, зважаючи на його комуністичне походження, та віддають перевагу Дню матері. За часів радянської влади 8 березня святкувалось під примусом. Прекрасну половину людства змушували йти на збори та одягати червоні хустини. Там їм, за допомогою лекцій, нав’язували стереотипи поведінки у побуті, в сім’ї та навіть в ліжку. Аби таке «святкування» жінкам не остогиділо 8 березня зробили вихідним днем.

Як довідка:

Історія цього свята досить сумнівна. Тут існує кілька версій. Згідно першої, жіночий день бере свій початок з 1857 року, коли американські робітниці влаштували «марш порожніх каструль», під час якого вимагали рівноправності жінок, підвищення заробітної плати, покращення умов праці та зменшення тривалості робочого дня.

Згідно другої версії, цього дня відбулася демонстрація жінок легкої поведінки, які теж влаштовували марш на захист власних прав. Також у перших роках  ХХ сторіччя в США відбулися акції протести жінок, влаштовані Соціалістичною партією Америки, які вимагали введення виборчих прав та скасування статевої дискримінації. Так, з ініціативи німецької соціалістки Клари Цеткін, учасники Міжнародної конференції жінок-соціалісток вирішили щороку на початку першого місяці весни відзначати Міжнародний жіночий день, як день солідарності жінок у боротьбі за політичні, економічні і соціальні права.
Початкова назва святкування 8 березня звучала так: Міжнародний день боротьби за права жіночого пролетаріату, що було у стилі комуністичної ідеології.

 


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити