Що таке домен та які рівні доменів бувають

PDF Друк
Середа, 14 грудня 2016, 13:40

На сьогоднішній день ми вже просто не можемо уявити своє життя без інтернету. Мільйони людей по всьому світу щодня борознять простори всесвітньої павутини в надії знайти потрібну їм інформацію. Хтось шукає де б купити смачну піцу, хтось бажає почитати цікаві блоги або ж просто подивитися фільм - в мережі в нашому доступі є практично все. Знаходимо ж ми цю інформацію на різних сайтах, у яких є свої імена, які можна побачити в адресному рядку браузера. Так ось, домен - це і є те саме ім'я сайту, його віртуальна адреса. Наприклад, Google.com - це домен широко відомого пошуковика, Amazon.com - найбільшого онлайн магазину, WordPress.com - популярної блог-платформи і т.д. У кожного сайту буде своє унікальне ім'я. Тому, якщо ви вирішили створити серйозний інтернет-проект, то до вибору доменного імені для нього бажано теж поставитися серйозно і відповідально.

Говорячи про доменні імена слід відзначити ще й той факт, що при реєстрації або налаштуванні ім'я прив'язується до DNS-серверів. Система Доменних Імен (Domain Name System, DNS) пов'язує домени з IP-адресами, переводить символьну адресу в числову (IP). Таким чином, якщо говорити вже технічно точно, то адресою сайту в мережі є не зовсім домен. Для чого ж було придумано цю систему DNS? Подумайте самі, що простіше запам'ятати: 195.14.130.100 чи website.com?

Далі хотілося б відзначити, що всі домени поділяються на рівні. Кожне ім'я вміщує в себе кілька частин, які розподілені крапками - ці частини і є рівні доменів. Найчастіше можна зустріти два-три рівні url, оскільки велика кількість доменів і довге ім'я незручні у використанні. Домени нижче другого рівня ще називають субдоменами.

Що стосується доменів першого рівня (також вони називаються доменними зонами), то до них відносяться .com, .net, .org, .ua і ін. У цій категорії можна виділити ще дві групи: національні домени (.ua, .uk,. de, .us, .cn і ін.) та домени загального користування (.com, .net, .gov, .info, .biz, .name, .travel і ін.).

Домени другого рівня - це назва ресурсу всередині першої зони. Наприклад, ukrnames.com.

Домен третього рівня - це вже ресурс всередині другого рівня (наприклад, blog.ukrnames.com) і так далі.

Ось, власне, і все що треба знати про доменні імена на початку роботи з ними. Пам'ятайте, що домени грають не останню роль в розкручуванні сайту, так що обирайте і реєструйте доменне ім'я уважно та без поспіху.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж