Як купити квартиру в новобудові без обману?

PDF Друк
Понеділок, 04 червня 2018, 12:27

Як купити квартиру в новобудові і не дозволити себе обдурити? Для людей, які вперше в житті вирішили вкласти гроші у власне житло, це питання є наріжним. Давайте поговоримо про це, щоб ви мали уявлення, з якими труднощами доведеться зіткнутися.

Загальна інформація про покупку квартир в новобудовах

Квартири продаються на етапі будівництва будинку і після його здачі в експлуатацію. Чим раніше ви підпишіть договір на покупку житла, тим дешевше воно вам обійдеться. Найменше грошей піде в той момент, коли будівництво знаходиться ще в стадії котловану. Дешевше, воно, звичайно, краще. Але і ризики при покупці недобудованого житла високі. Адже на якомусь етапі будівництво може перейти в розряд довгобуду.

Квартири в споруджуваних будинках продають забудовники інвестори (або співінвестори), муніципальна влада і агентства нерухомості. Вибір того чи іншого продавця обіцяє покупцеві певну вигоду. Проте рекомендуємо вибирати перевірених забудовників http://novbud.com.ua. Звернувшись в агентство, ви заощадите масу сил і нервів на оформленні документів; забудовник може запропонувати покупцеві житло економ-класу в певних районах міста; а муніципальна влада забезпечать мінімальні ризики, пов'язані з купівлею квартири.

Договір на покупку житла оформляється в офісі продавця через одну з таких схем:

Участь в пайовому будівництві; (Як не стати обдуреним пайовиком?)

Пайовий внесок;

Інвестиційний внесок;

Переуступка прав вимоги;

Вступ до кооперативу / товариство.

Є й інші схеми, вигідні більшою мірою продавцям, ніж покупцям. Серед них - продаж векселя і укладення договору попередньої купівлі-продажу житла.

У першому випадку покупцеві пропонується придбати вексель за ціною квартири. Згодом цінний папір повинна бути обміняна на житло. Але, з юридичної точки зору, ніякого відношення до квартири вексель не має. Компанія володіє правом просто виплатити покупцеві суму, зазначену в папері, без надання житла. Повернення грошей - теж добре, тільки житло вже встигне подорожчати. Стало бути, бажану квартиру за ці гроші купити не вийде.

Друга схема, що передбачає укладення договору попередньої купівлі-продажу, працює інакше. Покупець вносить 100% передоплату за житло і чекає, поки будівництво закінчиться. Після здачі будинку компанія оформляє квартиру на себе і, згідно з договором, передає її покупцеві. Як і вексель, договір попередньої купівлі-продажу має лише віддалене відношення до обраної покупцем квартирі. І її передача може не відбутися.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж