Як перевірити надійність забудовника?

PDF Друк
Четвер, 07 червня 2018, 19:54

Розглянемо основні моменти, на які треба звернути увагу, вирішуючи питання про довіру до того чи іншого забудовнику. Проте, будь-яка покупка - це завжди ризик, а коли справа стосується серйозних фінансових сум, ступінь ризику істотно зростає. Тому підходити до питання придбання житла треба особливо ретельно, не тільки сподіваючись на закон і передбачаються їм види відповідальності. Необхідно вивчити і проаналізувати всі доступні відомості і про конкретних житлових об'єктах, і про попередню діяльність забудовників. Володіння такою інформацією значно знижує ризики покупців житла.

Розглянемо основні моменти від malahyt.com.ua/ua, на які треба звернути увагу, вирішуючи питання про довіру до того чи іншого забудовнику.

1. Вік компанії

Чим старше компанія, тим вона надійніше. Однак в більшості випадків вік російських будівельних компаній обмежений 25 роками.

Забудовники, що здійснюють свою діяльність з радянських часів, з одного боку, через солідного віку виглядають надійніше, проте якість об'єктів іноді може бути не зовсім хорошим. Зате інформації про них більше - є що проаналізувати.

Не може не насторожити і ситуація, коли компанія зареєстрована років 10-15 назад, а за цей час жодного об'єкта не здала або здала лише один-два невеликих будинки: цілком можливо, що або будувала дуже повільно, або в свій час зареєстрована «на Про всяк випадок ».

2. Історія та структура компанії

Мається на увазі не тільки вивчення кількості і видів зданих об'єктів, але і перевірка реєстраційних даних забудовника.

Крім того, варто звернути увагу і на персони засновників: сьогодні на ринку діє чимало організацій-забудовників з начебто чистою репутацією, але є «перевтіленнями» проблемних фірм.

3. Прострочення здачі об'єктів

Якщо ви маєте намір придбати житло саме в ще споруджуваному будинку, то цей момент є одним з основних, але і при виборі квартири в уже зданому будинку на нього треба звернути увагу - це, як мінімум, показник відношення забудовника до потенційних покупців.

4. Наявність дозвільної документації на будівництво

Нерідко прострочення здачі об'єктів викликана тим, що забудовники починають зводити будівлі, ще не отримавши всі необхідні дозволи від державних органів. Результатом може стати не тільки затримка здачі житла, але і зміни проекту, перепланування будівлі, що будується і т.д.

5. Зміст пропонованих покупцям договорів

Один з ключових моментів. Мало просто звернути увагу на назву договору (участі в пайовому будівництві, переуступка і т.д.) - слід його спокійно і уважно вивчити, бажано із залученням професійного юриста.

Якщо в офісі компанії вам відмовляються видати проект договору на руки (або переслати по електронній пошті) - це не може не викликати серйозних сумнівів в надійності забудовника.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж