Анатомія попиту: яке житло затребуване і чому вартість метра падає

PDF Друк
Четвер, 07 червня 2018, 20:39

У липні 2017 року біля девелоперів спостерігається спад продажів на 15-20%. Ситуацію поки тримають банки. Останнім часом з'являється все більше повідомлень про те, що банки знижують процентну ставку для акредитованих об'єктів. Таким чином, частка іпотечних угод як і раніше тримається на позначці 60-65%.

За даними аналітиків http://vidradnyi.com.ua/ru/apartments/, найбільш стабільні в плані вартості новобудови економ-і комфорт-класу. Якщо для порівняння взяти період з квітня по травень, то ціна квадратного метра знизилася тут не більше, ніж на 0,39%. У сегменті бізнес вартість метра впала на 1,71%. Найбільш помітне зниження цін на ринку елітного житла. Ціна квадратного метра за місяць знизилася на 8,96%.

Експерти відзначають зростаючий попит на житло з повною чистової обробкою. 40% новобудов в Петербурзі здається з ремонтом. Причина стрімкого зростання інтересу до обробки від забудовника криється в бажанні покупця заощадити.

Крім стабільно високого попиту на студії і однокімнатні квартири популярністю почали користуватися двушки середніх метражів. Це говорить про те, що при покупці житла ціна квадратного метра відіграє меншу роль, ніж загальна вартість. Трикімнатні квартири становлять 18% від усіх пропозицій. Квартири від 4 кімнат і більше не займають навіть 3%.

Майже половина всіх споруджуваних житлових комплексів пропонують квартири класу комфорт. Частка економа скоротилася до 18%. Бізнес- і еліт-клас займають близько 30% ринку.

Сьогоднішня ситуація на ринку нерухомості тримає попит в нижньому ціновому сегменті. Там же формується і 70% пропозицій. При виборі житла покупці звертають пильну увагу на репутацію забудовника і вважають за краще купувати квартири в будинках високого ступеня готовності. Це пояснюється тим, що багато як і раніше побоюються поповнити список ошуканих пайовиків і розтягнути процес придбання житла на невизначений термін.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж