Як прийняти квартиру в новобудові?

PDF Друк
Понеділок, 11 червня 2018, 18:31

Отже, настав цей щасливий мить - забудовник повідомляє, що чекає вас на процедуру прийому квартири в новобудові. Як прийняти квартиру правильно? Як зробити так, щоб забудовник виправив всі недоліки? Читайте в матеріалі від cityhouse.com.ua/.

Правило номер один: не підписуйте акт приймання-передачі квартири до її відвідування.

Правило номер два: при несуттєвих недоліки (нерівна штукатурка, подряпане скло) ви можете підписати акт - якщо забудовник працює по ФЗ-214, то він обов'язково дає гарантію на п'ять років на будинок. І три роки - на інженерне обладнання. А ось при істотних недоліки акт підписувати не можна ні в якому разі: істотні недоліки, це такі недоліки, при яких в квартирі не можна жити, - наприклад, непрацююче електрику, опалення або каналізація. Обидва види недоліків вносяться в дефектний акт, який складається у двох примірниках (один вам, інший забудовнику) і підписується представником забудовника.

Правило номер три: приходьте на огляд при світлі дня і беріть з собою наступний набір інструментів: рівень (якщо немає, то схил з вантажем), лазерний далекомір або рулетку. Ще можна взяти з собою інструмент, який називається правило, - його використовують для перевірки кривизни стін. Також вам знадобиться аркуш паперу, ліхтарик, лампочка і який-небудь електроприлад, який вам не шкода буде втратити, якщо скаканет електрику. Недоліки можна записувати в блокнот - паперовий або в телефоні. Деякі фахівці радять брати з собою шматок крейди, щоб прямо на місці обводити недоліки.

Перед походом вивчіть, що написано в ДДУ: комплектація квартири, оздоблення / чистова / чорнова або без - все повинно відповідати тому, що написано в ДДУ. Будь-яка невідповідність записується в дефектний акт.

Починаємо з під'їзду

Якщо раптом виявилося, що обробка під'їзду не відповідає тому, що було в рекламному буклеті, - навряд чи зможете щось довести забудовнику, цей пункт не розкривається в ДДУ, але явні недоліки повинні бути внесені в дефектний акт. Штукатурка повинна бути рівною, вхідні двері щільно прилягає, не кривий, чи не скрипить, ручки повинні бути добре прикріплені. Один з ліфтів точно повинен бути працюючим - це обов'язкове правило. Хороший забудовник зазвичай захищає ліфт пластиком або фанерою на той час, поки йде обробка і ремонт, який роблять самі мешканці.

Підвал і горище

Це теж потрібно перевірити. Подивіться, чи не тече дах, сухий чи підвал, і чи немає там неприємного запаху.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж