На Львівщині проводять підсумкову конференцію "Кращі практики об'єднання громад та дороговкази на майбутнє"

PDF Друк
Середа, 26 жовтня 2016, 13:21

Сьогодні, 26 жовтня, відбувається підсумкова конференція "Кращі практики об'єднання громад та дороговкази на майбутнє" та презентація результатів в рамках проекту. Участь у роботі конференції взяли перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

У вітальному слові перший заступник голови ЛОДА зауважив, що реформа децентралізації є найбільш успішною та динамічною в Україні. "Перші її результати вже помітні, ми їх бачимо на рівні пересічного мешканця. Це свідчить про те, що хто взяв на себе відповідальність стати першими в цьому процесі – ті реально досягли успіху", - наголосив Ростислав Замлинський.

Крім того, посадовець нагадав, що у грудні цього року відбудуться вибори ще в 6 об’єднаних територіальних громадах Львівщини.

"Дискусія є непроста, але ми, виконавча гілка влади і представницький корпус, у баченні процесів децентралізації – єдині", - підсумував Ростислав Замлинський.

Зауважимо, що особливим гостем заходу є Юрій Ганущак, експерт швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні". Серед учасників конференції – представники вже об’єднаних та потенційно об’єднаних громад Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Конференція проводиться у зв’язку із завершенням Асоціацією органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна" проекту "Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області" та внесенням змін до Перспективного плану об’єднання громад Львівщини.

На конференції обговорюють досвід і актуальний стан об’єднання громад, формування життєдайних громад та перспективи, зокрема фінансові їх розвитку, а також проаналізують прийняту вчора депутатами Львівської облради у новій редакції Програму проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2016 – 20120 роки.

Слід зазначити, що проект здійснюється в рамках програми ЄС "Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні" і реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа та фінансується Європейським Союзом.

Нагадаємо, що станом на сьогодні на Львівщині схвалили проекти Перспективного плану одинадцяти районів.

Станом на сьогодні на Львівщині сформовано 16 об’єднаних територіальних громад. 15 із них мають прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів. Ще одна, Ходорівська громада, в якій вибори провели у березні, почне працювати з 1 січня 2017 року.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити