У Львові студенти УКУ реставрують «Стіну борців»

PDF Друк
П'ятниця, 04 листопада 2016, 16:18

Студенти УКУ проводять акцію з реставрації «Стіни борців». Вшанувати героїв Небесної сотні і воїнів АТО, стати активною частиною громадського простору Львова і плекати суспільну відповідальність серед львів’ян – такі цілі Студентського братства УКУ в рамках акції з реставрації «Стіни борців», що навпроти Парку культури на вул. Вітовського.

Акція стартувала 14 жовтня до Дня захисника України: студенти розпочали збір коштів на фарбу, пошук художників, пізніше – підготовку стіни до малювання нового муралу. Мурал розмальовуватимуть 15 художників.

Ще два роки тому місцеві художники на волонтерських засадах вирішили створити пам’ятку Героям Небесної Сотні. На величезній стіні вони намалювали надпис «Небесна сотня», на якій викарбувані імена загиблих героїв. За два роки стіна почала руйнуватися і потребує відновлення.

Наступного тижня планують почати художні роботи. За задумом, на стіні буде малюнок Покрови Пресвятої Богородиці, а по обидві сторони – герої Небесної сотні.

«У середу ми пообдирали зіпсуту шпаклівку і заліпили тріщинки. У суботу будемо ґрунтувати, щоб стіна була рівномірною. Покриваємо шаром фарби і тоді починаємо малювати. Стіна була в досить поганому стані, її треба оновлювати кожного року. Спочатку ми планували розпочати малювання в День захисника Вітчизни, але дата посунулася через погодні умови. Цією акцією ми хочемо ушанувати наших захисників і зробити користь для міста. Покрова завжди вважалася захисницею козаків. Тому ми вибрали цей образ для муралу», - розповідає заступник голови Студентського братства Христина Гаврон, студентка соціальної педагогіки.

Щоб зібрати кошти на фарбу, студенти організували збір коштів через аукціон та продаж саморобного печива, яке можна придбати у всіх корпусах університету, а також пожертвувати кошти у спеціальні скриньки на акцію з реставрації «Стіни борців».


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити