Мер Львова прокоментував запусr сміттєсортувальної лінії та ділянок в області під нові полігони

PDF Друк
Четвер, 10 листопада 2016, 14:24

Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію в місті щодо вивезення сміття. Мер зазначив, що підтримує ініціативу приватних підприємців щодо запуску лінії сортування сміття. Також важливо, що у процес пошуку ділянок для відкриття нових полігонів ТВП включилась обласна державна адміністрація.

«На вул Шевченка – це питання до тих підприємців, які мають бажання там робити свій бізнес. Я знаю, що з допомогою держави, а тут була підтримка і міністра екології, і голови обласної адміністрації, вони отримали лінію, яка була закуплена мабуть років 5 тому за державні кошти. Вони мають бажання там робити сортування. Будь ласка, хай роблять. Я з такою пропозицією звертався до усіх охочих, хто ще має бажання, хай це робить. Але відсортоване сміття треба кудись вивозити. Тут добре, що область зарухалась, бо ми давно звертались з пропозиціями та проханнями проявити більше ініціативи, бо потрібні ділянки під полігони. В області з тим складна проблема, в Україні також є проблема. Ми сьогодні возимо наші відходи в радіусі 100-300 км. Чим швидше такі полігони будуть визначені і буде погодження з громадами, вони будуть збудовані, тим буде краще. Львів – це хороший клієнт, який буде вчасно розраховуватись. Ми наразі в переговорах з Малеховом та Грибовичами. Наш обов’язок – зробити рекультивацію, зробити стабілізацію, але без кінцевого погодження з громадою – це дуже складно. Ведемо переговори.

Кошти Європейського банку, а мова йде про суму на будівництво нового заводу і на рекультивацію існуючого полігону. Цей проект пройшов мінфін. Зараз фінальне слово має сказати мінрегіонбуд і ми плануємо з наступного року почати реалізацію даного проекту. Банк ставить наш проект як один з перших, вони наполягають, щоб цей проект був реалізований. Це буде на тих територіях, які визначає міська влада, це інші проекти. Нам в області треба 3-4 таких комплекси. Сьогодні складна ситуація – Городоцький, Пустомитівський район, Жовківський, Кам’янко-Бузький район – куди вони возять свої відходи? В нас у державі ніхто про це раніше не думав, поки біда не сталась у Львові. Можливо це змусить державу працювати в цьому напрямку. 5% території України знаходиться під різними полігонами та звалищами. Де таке є в світі? Львів і наш регіон покаже приклад.

Щодо будівництва нових заводів на території області – підтримую. Щодо рекультивації, ми зараз цей проект, який зробив Гірхімпром, дали одній з західних компаній, щоб вона привела його до усіх вимог та норм європейських. Одне одному не заважає, синхронно рухаємось. Добре, що область зрозуміла, що це також її питання. Місто не може без погодження області мати ділянку на території області, має бути синхронна дія.

Ми для міста завод збудуємо, але завжди мають бути більші можливості. В області треба 2-3. Ще не відомо, хто зголоситься, які будуть тарифи. Вартість утилізації в Україні, орієнтовно, 2,5 євро за тонну. В країнах Європейського Союзу від 40 до 120 євро. В цьому основна різниця. Якщо робити якісний завод і вже, то інвестор скаже про компенсацію різниці в тарифах. Якщо це лягає на мешканців – це суттєві видатки і сьогодні люди бідні, це складно. Співпраця міста з Європейським інвестиційним банком цікава, бо це кошти, які ми отримаємо на 20 років під 1,5% річних. Чи може бути кращий інвестор з дешевшими грошима? Жодна фірма в світі вам кращі умови не запропонує, під такі відсотки держава не може взяти кредит.

Наразі це ідеї, треба, щоб ці ділянки отримали погодження громад, які там мешкають. Ми сьогодні на старті. Думаю, що пройде ще немало часу, поки вже буде фінальне рішення. Скільки ми об’їздили ділянок в області, скільки було дискусій. Часто втручалась політика і було блокування. Навіть сьогодні є багато емоцій. Я розумію людей. Підходити треба виважено, грамотно, використовуючи досвід, який є у світі.

У Львові є 5 перевізників, які відповідальні за вивіз сміття, які знаходяться в них на балансі, вони заключають угоди і по цих договорах працюють. Включається політика, ми бачимо часто різні ексцеси.

Щодо сміттєсортувальної лінії погодження мають бути тоді, якщо там буде полігон, що не можливо, відповідно до чинного законодавства. Сортувальну станцію можна ставити, вони це роблять на свій ризик. Розумію, що там є повна підтримка держави. Бо ніхто б їм лінію, яка була куплена за державні кошти, не віддав. Це на території міста. Вони колись отримували дозвіл від міста, щоб поставити там сортувальну станцію. Їм зі станцією не вийшло, вирішили поставити лінію. Вони не мають з містом погодженого тарифу, нема жодної угоди підписаної на якийсь об’єкт. Хочу подивитись, як воно запрацює, вони самі хочуть побачити. Лінія, яку вони поставили, не працювала більше 5 років. Вони її забрали з Бузька. Запустять, подивимось, як буде працювати. Вони будуть сортувати лише 10%, у них також виникає питання, куди возити. Вони мають хорошу координацію з обласною адміністрацією. Можливо, ця спільна ініціатива, щоб область виділяла ділянки і сприяла щодо полігонів, які будуть швидко організовані, дасть позитивний результат. Вони пресувати сміття не будуть», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

 


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити