Відтворення Львівської Ратуші для незрячих

PDF Друк
П'ятниця, 09 грудня 2016, 15:39

Нещодавно керівником громадського об’єднання «Українська Спілка Інвалідів», Оксаною Потомко була висловлена прекрасна ідея, яка таки втілилась в життя. Вона розказала, що ця ідея виникла давно, і просто прекрасно, що її підтримали. Адже вона вважає, що це справді чудово, що незрячі люди можуть «побачити» ратушу. Всі вони багато про неї чули, але, на жаль, ніколи не могли побачити, а тепер така можливість у них є. Оксана Потомко розповідає, що вона б дуже хотіла, аби ще більше видатних пам’яток архітектури міста  були відтворені таким же методом.

Міні-копія Ратуші створена із бронзи, щоб незрячі змогли тактильно відчути все. Скульптор, який виготовив її, Василь Одрехівський, розповідає, що під час створення Ратуші, вони, насамперед враховували необхідності незрячих. Вони намагались відобразити навіть найдрібніші деталі, щоб люди на дотик могли розпізнати усі арки та вікна. Скульптор також повідомив, що на макеті розташована інформаційна таблиця, написана шрифтом Брайля.

Спочатку, макет був відтворений в картоні, потім у гіпсі та пластиліні, а опісля – відлита в бронзі. Скульптор запевнив, що на кожному етап вони брали консультації у незрячих людей, адже це дуже важливо, щоб макет був якнайкраще адаптований для тактильних відчуттів.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити