Картинні баталії Львівської галереї продовжуються

PDF Друк
Вівторок, 21 квітня 2015, 17:55

мен і вуменУнікальним картинам, які зберігаються у музеї «Олеський замок»  знову загрожує переїзд до Польщі. Як довго буде відбуватись боротьба за дорогу спадщину?

Картини Мартина Альтомонте, котрі ще в 17 столітті були написані спеціально для  жовківського костла наразі зберігаються в галереях Олеського та Золочівського замків. Та працівники галереї боряться вже третій рік, за те, щоб вони не переїхали до Польщі.

Про всю складність догляду та суперечку із сусіднійою країну за право власності розповіла директор Львівської галереї мистецтв Лариса Возинська: « Постійно порушується питання, щодо їх переїзду до Собору Лаврентія у Жовкву. Ми навіть звернулися за допомогою до Президента Петра Порошенка, аби експонати не покинули стін нашого музею на прохання  польської сторони. Як на мене там немає належних умов, задля зберігання цих цінних витворів мистецтва» - говорить вона.

За словами Возинської у свій час полотна врятував Борис Возницький, коли ті близько 300 років простояли у жахливих умовах, їх стан був дуже плачевним, та якісна подвійна реставрація передає глядачам всю складність виконаного письма. Полотна також частково відновлювали і до цього шість разів. На її думку костел заслуговує на оригінали робіт, але й копії чудово передають атмосферу, яку передав Альтомонте.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити