Як святкують Різдво на Галичині: особливі традиції Львова

PDF Друк
Четвер, 05 січня 2017, 18:40

Без жодного сумніву, усі куточки нашої країни мають особливі традиції та звичаї у святкуванні Різдва. Проте, як виявилось, найцікавішими, найяскравішими і найбільш наближеними до стродавніх традицій наших пращурів, є традиції та обряди на Галичині.

Жителі цього регіону свято Різдва підносять до культурного і національного надбання, тому ретельно притримуються усіх звичаїв. Як і скрізь, одною з основ Святвечора є 12 страв, що символізують 12 апостолів. Чотири кути столу мають бути прикрашені часником. Підлогу застеляють соломою, яка є символом народження Христа.

Але є на Галичині і особливі звичаї. Наприклад, мешканці Львова з цієї ж соломи сплітають павуків. Ще з сивої давнини існує повір’я, що ці тварини приховували від усіх місце, де народився Ісус. Також наші предки вірили, що якщо жінка не спроможна народити дитину, то такий плетений павук їй допоможе. Львів’яни їх вішають над іконами чи над входом в оселю. А ще святкування Різдва у Львові ніколи не проходить без дідуха. Дідух є символом хорошого врожаю та предків. Дідуха спалюють на 3-ій день.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити