Згадують жертв політичних репресій

PDF Друк
Субота, 02 листопада 2013, 17:14

Сьогодні у сквері на площі Ринок у закладного каменя пам'ятника жертвам політичних репресій проходить пам'ятний мітинг-зустріч  Близько двох десятків учасників пам'ятного заходу, що проходить в День пам'яті жертв політичних репресій, збирають підписи під листом. Львів'яни скаржаться прем'єру на недоотримання сім'ями репресованих пільгі.Сьогодні у сквері на площі Ринок у закладного каменя пам'ятника жертвам політичних репресій проходить пам'ятний мітинг-зустріч

Близько двох десятків учасників пам'ятного заходу, що проходить в День пам'яті жертв політичних репресій, збирають підписи під листом. Львів'яни скаржаться прем'єру на недоотримання сім'ями репресованих пільгі.

В Львівській області список репресованих уточнюється щорічно.

- Мого тата заарештували як кулака в 1937-му, - згадує Віра Тихонівна. - Він був заможним селянином у селі. - І вся його провина була в тому, що він володів конем, коровою, двома поросятами, і невеликий отарою овець. Через приблизно місяць після арешту тато, Тихон Терентійович був розстріляний.

- А мій тато був простим робітником на радіаторному заводі, - згадує Ніна Руденченко. - Чи не займав ніяких посад. Чи не був багатий. Всі його багатство - четверо дітей. У 1937 році його заарештували за антирадянську діяльність і шпигунство. Вирок - розстріл. Виросли без тата. Та й не знала мама, що він був розстріляний. Це вже в 1987 році стало відомо, а так їй сказали, що він помер у тюремній лікарні.

За словами та Віри Тихонівни, та Ніни Дмитрівни, після перебудови для сімей реабілітованих жертв сталінських репресій були хороші пільги від держави, але потім вони зійшли нанівець. А в Львівській області так і зовсім залишилося мінімум таких пільг. Свою проблему діти репресованих виклали у зверненні, яке сьогодні ж відправлять до Києва.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити