Безлюдні села на Львівщині

PDF Друк
Четвер, 30 квітня 2015, 10:01

церква на львівщиніВ Львівській області проблема безлюдних сіл спіткала більш ніж 20 сіл. Що з ними буде, і чи мають вони можливість на відродження?

Сільські ради живуть за рахунок бюджету України, саме тому проблема незаселених сіл може вирішитись лише після проведення територіальних реформ в Україні. На Львівщині таких сіл більше ніж 20. місцева влада витрачає на утримання сільських рад щорічно 200 мільйонів гривень. Як зазначають чиновники після проведення територіальних реформ проблема зменшиться щонайменше втричі, бо села будуть змушені заробляти самим на себе.

Одне із таких сіл – Поляни. В свій час тут було близько 60 будинків, і всі вони були заселені людьми, навіть власна школа була. Та пройшли часи і біда розігнала всіх у різні куточки країни, а то й світу. Колишня жителька села пані Марія розповіла, що проживала в селі цілих 12 років, аж поки всіх людей не вивезли до Сибіру, аби ті допомагали воякам УПА. Тих, хто не захотів поїхати добровільно розстріляли, а селище спалили.

Сільський голова Мокротинська Іван Хлібишин зазначив, що проблеми вирішаться лише тоді, коли за села візьмуться інвестори, котрі проведуть електроенергію та воду. На його думку таких подій потрібно буде чекати довго. А заступник начальника організаційного відділу Львівської ОДА Степан Панюца прокоментував дану ситуацію так: «Молодь виїжджає з сіл, бо вважає, що тут немає належних умов проживання, роботи як такої також немає, а дітей потрібно виховувати».


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити