У Львові облаштовують нові дворики

PDF Друк
П'ятниця, 12 червня 2015, 21:37

Під час презентації проекту відбулась екскурсія вже облаштованими двориками, аби можна було на власні очі побачити як вони виглядають та дізнатись подробиці щодо їх оновлення. Для тих хто пропустив, ми підготували огляд двориків та занотували основні думки з презентації проекту.

Програма з облаштування внутрішніх дворів втілюється в рамках cпільного німецько-українського проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».

Починаючи з 2010 року, в грудні проект оголошує конкурс на проведення благоустрою внутрішніх дворів. Метою конкурсу є обрання від 1-3 внутрішніх дворів, де в рамках спільного фінансування буде проведено ряд робіт по благоустрою.

Важливим елементом у даному проекті є ініціатива та співпраця мешканців в процесі оновлення спільного внутрішнього подвір’я, а також спільна відповідальність за утримання його в належному стані після завершення робіт. Переможець конкурсу отримує фінансову підтримку на реалізацію проекту благоустрою двору. Конкурс проводиться на обмеженій території центральної частини м. Львова.

Ще одним важливим аспектом є наявність у громади вже втілених прикладів спільної роботи (ремонту під’їзду, облаштування даху, тощо). Адже після подачі заявки на конкурс необхідно зібрати підписи 80% мешканців, які підтвердять свою зацікавленість для участі у проекті.

Обов’язковою умовою є готовність мешканців докластись до фінансування облаштування дворику (близько 10% від загального кошторису). Сума, яку збирають мешканці, зазвичай, є в розмірі 1000грн. (сума залежить від об’єму проекту та кількості квартир у будинку).

Важливо, аби двір не використовувався як майданчик для паркування машин. Або мешканці були готові відмовитись використовувати свій двір для паркування.

Під час презентації Лєнка Войтова, співробітниця проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», та Ярина Кузицька, співробітниця Управління охорони історичного середовища, розповідали про вже втілені проекти, після чого розпочалась екскурсія.

Облаштування дворику на вул. Дрогобича, 10

Подвір’я довгий час було закинуто, біля під’їзду росли суниці, а посередині двору був великий чагарник. Зараз тут облаштована альтанка (за побажанням мешканців), висаджено та облаштовано новий газон, зроблені клумби. Облаштування дворику коштувало 270 тис.грн, частка мешканців склала 20-22тис. грн. Цікаво, що мешканці цього будинку вже давно разом працюють над облаштуванням свого будинку. Зокрема, вони відмовились від прибирання будинку від ЛКП (зараз наймають робітницю, яка прибирає краще і це коштує мешканцям набагато дешевше) та ремонтували під’їзд брами.

Як відбувається облаштування внутрішніх дворів

Спочатку відбуваються зустрічі з мешканцями (неодноразові), де обговорюються їхні потреби, а згодом ескіз проекту. Цей процес може тривати декілька місяців. Після того, як проект погоджено, і мешканці зібрали необхідну від них кількість коштів розпочинаються роботи з облаштування дворику.

Облаштування внутрішніх дворів є важливим кроком на шляху до покращення умов життя у вузькому історичному середмісті, де не має достатньої кількості відкритого простору, бракує дитячих майданчиків і затишних місць для відпочинку на відкритому повітрі. Внутрішнє подвір’я, в якому фахово зроблена система водовідведення, є місця для сидіння та зелені насадження, приємно перебувати, і такий двір стає постійним місцем зустрічі та осередком життя мешканців одного будинку.

Проведені заходи для кожного двору є хорошим початком для спільної взаємодії мешканців. Подальша доля цих дворів залежить тільки від згуртованих сусідів, які разом повинні піклуватися про свою спільну власність.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити