Історія львівського міліціонера, який двічі побував в АТО

PDF Друк
Четвер, 18 червня 2015, 13:37

Старший лейтенант міліції Роман Парубій двічі побував у зоні АТО, де за зразкову службу його нагородили цінним подарунком – іменним електронним годинником.

За понад два роки служби на посаді дільничного інспектора Пустомитівськогорайвідділу внутрішніх справ старший лейтенант міліції Роман Парубійрозкрив не один резонансний злочин, а за час проведення антитерористичної операції – встиг двічі побувати на службі під Маріуполем. За ініціативність молодого правоохоронця, котрий завжди охоче зголошувався охороняти різні об’єкти, брав участь у зачистках прилеглої території начальник Головного управління МВС України у Донецькій області полковник міліції В’ячеславАброськін подарував йому іменний електронний годинник «Casio».

Під час зустрічі з Романом мені вдалося дізнатися чимало цікавого про його родину. Виявляється рідний брат його дідуся Леоніда Микола Парубій воював у лавах Української повстанської армії. Боротьба за незалежність дорого коштувала для всієї його родини: Миколу та Леоніда Парубіїв й усю їхню родину заслали до Сибіру. Це не зламало обох братів. Згодом пан Микола брав участь у Норильському повстанні. Леонід Парубій не зрікся свого славетного минулого, виховуючи своїх дітей у патріотичному дусі. Нащадки узяли із нього добрий приклад. Його син Ігор Парубій пішов добровольцем в армію. Нині він захищає територіальну цілісність у лавах 95-ої Житомирської окремої аеромобільної бригади. Його підтримали й сини-правоохоронці. Слідчий слідчого управління ГУ МВС України у Львівській області старший лейтенант міліції Богдан Парубій вирішив зробити свій внесок у боротьбу з сепаратизмом. Разом із колегами вони відбули у відрядження до міста Ізюм Харківської області, де брали участь у допитах затриманих бойовиків та диверсантів. Його рідний брат та герой нашої розповіді старший лейтенант міліції Роман Парубій теж не міг залишатися осторонь цих подій. Ще влітку він зголосився поїхати на службу у зону проведення антитерористичної операції. Коли ж до Пустомитівського райвідділу внутрішніх справ надійшла телеграма, що до поїздок в АТО можуть зголошуватися й інші працівники міліції, дільничні інспектори старший лейтенант міліції Роман Парубій та Іван Височанський першими у підрозділі підхопили цю ініціативу.

– Тоді у нас була дуже складна ситуація з забезпеченням амуніцією та спорядженням, – розповідає Роман. – Родичі придбали для мене бронежилет із каскою. У пригоді став депутат Чорнушовицької сільради Ігор Гуль. Цей добрий господарник допоміг мені з придбанням форми та харчів у дорогу.

Вперше старший лейтенант міліції Роман Парубій вирушив до зони АТО разом з капітаном міліції Іваном Височанським у складі зведеного загону міліції Львівщини, який очолив керівник управління Державної служби охорони при ГУ МВС України у Львівській області майор міліції Андрій Петрик. Упродовж листопада-грудня правоохоронці здійснювали охорону морського порта, електропідстанцій та водонасосних станцій у Маріуполі. Спершу працівники об’єкту ставилися до галицьких правоохоронців не дуже люб’язно. Однак, придивившись до наших міліціонерів, місцеві стали більш доброзичливими. Згодом вони надали львів’янам кімнату, в якій ті мали змогу зігрітися, почали приносити теплі речі, щиро цікавилися, як у них іде служба. А ще поділилися інформацією, звідки можна очікувати нападу ворога. Не забували про міліціонерів і місцеві волонтери, котрі привозили хліб, картоплю та воду.

А цьогоріч у березні старший лейтенант міліції Роман Парубій вдруге відбув на службу до Маріуполя у складі зведеного загону під керівництвом заступника начальника управління громадської безпеки – начальника відділу дільничних інспекторів ГУ МВС України у Львівській області підполковника міліції Віктора Катерини. Його заступником призначено старшого лейтенанта міліції Святослава Буня, котрий уже втретє відбув у зону АТО.

– Цього разу ми отримали завдання охороняти водонапірні станції, розташовані на відстані дев’яти кілометрів від села Широкине, – розповідає Роман. –Упродовж останнього тижня служби я з колегами ніс службу наводонасосній станції, розташованій в полі поблизу села Мирне. Траплялося таке, що бойові дії зі стрілецької зброї відбувалися на відстані півкілометра від наших постів. Бойовики могли з’явитися поруч будь-якої миті.

Під час служби на Донеччині до Романа зателефонувала волонтер з села Верхня Білка Христина Івах, котра повідомила, що скерувала до Маріуполя своїх колег із гостинцями. Невдовзі до правоохоронців та військових завітали земляки, котрі привезли домашні вареники, булочки, хліб та закрутки.

– Свою роботу ми знали добре, – зазначає Роман. – Однак, багато залежить й від керівника підрозділу. Підполковник міліції Віктор Катерина організував роботу таким чином, аби усі без виключення були задіяні в роботі та мали час для відпочинку.

Хочеться вірити, що Роман Парубій так триматиме надалі й ніколи не зрадить своїм принципам. А інші колеги братимуть із нього приклад, незважаючи на його молодий вік.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити