У Львові відновили сквер на Підзамче

PDF Друк
П'ятниця, 26 червня 2015, 10:26

У рамках проекту “Ревіталізація Підзамче” відбулась зустріч із мешканцями на території відновленого скверу. Сквер розташований на перехресті вулиць Б.Хмельницького-Стрімка загальною площею 236 м кв. На локації встановили освітлення, ліквідували аварійні дерева, висадили нові дерева та встановили монолавку. Загальна вартість виконаних робіт 50 тис грн.

Матвій Дух, співавтор ідеї облаштування скверу:

Сквер - це  один з п’яти проектів публічного простіру, який був у нас в процесі роботи над "Ревіталізацією Підзамче". Треба було його змінити так, щоб він відновив свою функцію -  притягував до себе відвідувачів, щоб у ньому хотілось  залишитись, щоб це місце ожило від зустрічей, подій від і для мешканців, від сміху та розваг у ньому. А щоб прийти та залишитись - для цього потрібно було облаштувати місце, щоб сісти, відпочити від шуму вулиці та темпу життя. Ми придумали велику довгу лавку - монолавку, яка має декілька “сценаріїв” використання - сидіти низько, майже при землі, опираючись на спинку, сидіти як на звичній лавці, чи обрати найширшу частину - “лежанку”, де можна залізти гуртом друзів та всістись колом. Оновлений сквер починає жити заново із мешканцями та відвідувачами. Є ще багато ідей як змінити, покращити середовище скверу - це і організувати пандусний заїзд із сторони вул. Стрімкої, розфарбувати покриття скверу, реорганізувати зовнішні клумби, створити місця для сидіння на клумбах, поставити велостійки, кілька ідей для стіни...

Ярина Мельник, координатор проекту "Ревіталізація Підзамче":

За час виконання робіт у сквері проект змінювали декілька разів. Найбільше часу зайняв огляд комісією аварійних дерев та їх ліквідація. Протягом планування та відновлення скверу мешканці прилеглих будинків були дуже активними: відвідували зустрічі, розповідали про історію скверу, проблеми та ідеї облаштування, а після завершення робіт - засадили сквер квітами й кущами. Оновлення скверу ще триватимуть, а згуртована спільнота готова до їх реалізації.

Пані Тамара, мешканка вул. Стрімкої:

Ми з сусідами відпочиваємо у сквері та доглядаємо за ним. Рослини звозили усією вулицею: хто що мав у дворі чи на дачі -  квітку чи кущ. Жасмин вже прийнявся, плануємо ще троянди додати.

Довідка

Проект «Ревіталізація Підзамче» реалізовує  Інститут міста (Львів) та Інститут розвитку міст (Краків) в рамках Комплексної стратегії розвитку Львова. Проект співфінансується у рамках Польської програми допомоги заради розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити