Як виступили львів'яни на Європейських Іграх у Баку?

PDF Друк
Неділя, 05 липня 2015, 17:11

Нещодавно національна збірна команда України успішно повернулася з І Європейських Ігор, які тривали упродовж з 12 - 28 червня 2015 року у столиці Азербайджану місті Баку.

Із 46 нагород, які здобула збірна команда України, представники Львівщини вибороли 11 медалей, з яких 2 золоті, 3 срібні, 6 бронзових нагород. Загалом до Львова прибуло 9 медалістів історичного спортивного форуму в Баку.

Загалом Україну на цьому престижному спортивному форумі континенту представляли 243 спортсмени у 19 видах спорту. Українські атлети вибороли 46 медалей (8 золотих, 14 срібних та 24 бронзових), посівши за кількістю здобутих нагород 6 місце, а за золотими нагородами – 8 місце серед 50 країн-учасниць. Крім того, в активі українців 29-ть 4-х та 5-х місць, що свідчить про неабиякий потенціал національної команди.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про заохочення спортсменів і тренерів з олімпійських видів спорту" розмір винагород атлетам, які посіли перше місце в Європейських іграх складає 25 тис. грн., срібним призерам – 20 тис. грн., бронзовим – 12,5 тис. грн. Винагороду від держави отримають і персональні тренери спортсменів.

Список спортсменів Львівщини — чемпіонів та призерів перших Європейських ігор (Баку, 2015)

1. Георгій Іваницький (стрільба з лука) - 1 місце в команді та 3 місце в команді мікс (тренери Тетяна Образцова, Василь Ткачек);

2. Маркіян Івашко (стрільба з лука) - 1 місце в команді (тренер Олександр Несен);

3. Анастасія Возняк (художня гімнастика, консолідований залік м. Київ) – 2 місце в групових вправах зі стрічками, 3 місце в групових вправах з обручами та булавами (тренери Оолена Єресько, Ірина Дерюгіна);

4. Олена Сайко (самбо, консолідований залік Івано-Франківська область) – 2 місце (тренер Євген Бондарук, Михайло Юнак);

5. Тетяна Лавренчук (вільна боротьба, консолідований залік Житомирська область) – 2 місце (тренер Орест Скобельський);

6. Юлія Ткач (вільна боротьба, консолідований залік Волинська область) – 3 місце (тренери Андрій Пістун, Юрій Копитко);

7. Василь Шуптар (вільна боротьба, консолідований залік м. Київ) – 3 місце (тренери Георгій Бураков);

8. Вероніка Марченко (стрільба з лука) - 3 місце в команді (тренери Марія Гавелко, Світлана Колядінцева);

9. Сергій Дребот (дзюдо) – 3 місце в команді (тренери Олександр Бавшин, Тетяна Гаврилова).

Довідка:

Європейські ігри 2015 року (азерб. Bak? 2015 Avropa Oyunlar?, англ. Baku 2015 European Games) — пан'європейське міжнародне спортивне змагання за участю атлетів, які представляють Національніолімпійські комітети Європи. Змагання відбулися з 12 до 28 червня 2015 року в місті Баку - столиціАзербайджану, яке було обране шляхом голосування під час 41-ої Генеральної Асамблеї Європейських Олімпійських Комітетів (ЄОК) в Римі 8 грудня 2012 року.

В I-их Європейських іграх вяли участь близько 6000 атлетів з 50 країн світу.

Найуспішніше з українців виступив гімнаст Олег Верняєв, який здобув дві золоті та одну срібну нагороди. Ще по одному «золоту» здобули чоловіча збірна зі стрільби з лука (Віктор Рубан, Маркіян Івашкота Георгій Іваницький), шабліст Андрій Ягодка, плавець Андрій Хлопцов, борчиня Аліна Стадник-Махиня, дзюдоїстка Інна Черняк та жіноча команда шаблісток (Ольга Харлан, Аліна Комащук та Олена Кравацька).