Мережа "кредитних спілок" на ЛЬвівщині виявилася фейком

PDF Друк
Четвер, 06 серпня 2015, 13:48

Фінансова установа пропонувала швидкі кредити без застави, довідки про доходи та поручителів. З громадянами укладались фіктивні договори про видачу кредитів. Загалом укладено 180 фіктивних договорів на загальну суму понад 2,9 мільйонів гривень.

Співробітниками управління протидії злочинності у сфері економіки ГУМВС України у Львівській області викрито жителя Житомира. Чоловік, за допомогою ще шістьох осіб, налагодив діяльність установ з надання незаконних фінансових послуг. Ці установи не мали відповідних ліцензій і працювали на території Львівської, Житомирської, Волинської, Рівненської та Закарпатської областей.

Зловмисники розміщували рекламні оголошення через мережу Інтернет та у місцевих газетах про надання швидких кредитів. Ці кредити оформлювались в орендованих офісах без довідок про доходи та майнового стану позичальників. З громадянами укладались фіктивні договори про видачу кредитів, а в якості гарантійних внесків вносились кошти від 1 до 6 тисяч гривень. Всього було укладено 180 фіктивних договорів на загальну суму понад 2,9 мільйонів гривень.

Працівниками управління протидії злочинності у сфері економіки ГУМВС України у Львівській області під час санкціонованих обшуків було вилучено печатки, штампи суб’єктів господарювання, договори (угоди), які укладались із громадянами на отримання кредитних коштів, первинні документи бухгалтерського та податкового обліку, розписки, записники з інструкціями про правила поводження із клієнтами, електронне обладнання та рекламні буклети.

За вказаним фактом слідчим відділом Личаківського райвідділу Львівського міськуправління ГУМВС відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Організатору та засновнику злочинної схеми оголошено про підозру. Вживаються заходи щодо забезпечення відшкодування завданих збитків.

Зловмисники пропонували бажаючим отримати кредит, проте ніяких грошей громадяни не отримували, а лише сплачували кошти у якості гарантійних внесків, які осідали у кишенях шахраїв.

Злочинну схему, організовану 43-річним мешканцем Житомира, викрили працівники Управління протидії злочинності у сфері економіки ГУМВС України у Львівській області спільно з прокуратурою Личаківського району Львова.

Зловмисник провадив свою діяльність, створивши товариство з обмеженою відповідальністю, котре не мало відповідної ліцензії на надання фінансових послуг та не було внесене до Держреєстру  фінустанов.  Філії «підприємства» працювали у Львівській, Житомирській, Волинській, Рівненській та Закарпатській областях.

Для залучення клієнтів на інтернет-сайтах та у місцевих газетах були розміщені рекламні оголошення із пропозиціями швидкого отримання споживчих кредитів без представлення довідок про доходи та інших необхідних документів.

У орендованих офісах працювали спеціально проінструктовані менеджери, котрі укладали з громадянами угоди, ніби-то спрямовані на отримання кредитів. З метою ввести клієнта в оману, тексти цих угод друкувались дрібним шрифтом і їх зміст був незрозумілим. У результаті - жодних кредитів клієнти не отримували, а лише віддавали власні кошти під виглядом сплати гарантійних внесків.

Правоохоронці задокументували залучення коштів громадян на суму майже три мільйони гривень. У результаті проведених санкціонованих обшуків вилучено печатки та штампи, договори (угоди), документи бухгалтерського та податкового обліку, а також комп’ютери, що використовувались для здійснення злочинної діяльності.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.190 (шахрайство) КК України, у рамках якого організатору псевдофінансових установ оголошено про підозру у скоєнні злочину.

Чоловікові загрожує покарання у вигляді позбавленням  волі  на строк від трьох до восьми років.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити