Львів'янин подав до суду на міністра Авакова

PDF Друк
Середа, 02 вересня 2015, 15:49

Святослав Літинський обурений його виступом російською мовою під час представлення нової поліції у Львові.

Перше засідання відбудеться уже 3 вересня у Львівському обласному адміністративному суді. Святослав Літинський, викладач університету ім. Івана Франка, обурений виступом міністра Арсена Авакова під час представлення нової патрульної поліції у Львові російською мовою. Він вимагає надати йому автентичний переклад державною мовою виступу міністра внутрішніх справ.

- Так склалося, що я представляю громадськість при відборі людей, які хочуть служити у новій поліції, - розповідає Святослав. – Тому вирішив подивитися на офіційному Youtube-каналі виступ міністра Авакова. Аж раптом почув, що той виступає російською мовою! Оскільки закон вимагає надавати інформацію від офіційних державних органів державною мовою, а якщо ні – то надавати автентичний переклад, то саме з цим я й звернувся до МВС. Однак мені відмовили. Тому був вимушений звернутися до суду, бо не розумію, про що йдеться у промові, російської мови я в школі не вивчав.

На думку Святослава, у суді міністра Авакова представлятиме хтось із обласного управління МВС Львівщини.
Святослав Літинський давно відомий своєю боротьбою за державну мову з різними установами, підприємствами та фірмами. Нещодавно він став першим українцем, кому вдалося домогтися видачі йому паспорта громадянина українською мовою без російського дубляжу.

За кілька років до цього він також виграв суд у виробників пральних машин, аби ті назви програм на панелі приладу писали теж українською мовою.

Мирослава ЯРЕМКІВ


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити