Українець намагався перевезти через кордон товару на 300 тис. гривень

PDF Друк
Вівторок, 03 листопада 2015, 11:25

Громадянин України намагався перемістити через кордон товару на суму майже 300 тис. гривень, подавши митникам документи, які містять неправдиві відомості щодо його кількості та вартості.

Так, сьогодні вночі в зону митного контролю митного поста «Краковець» (Львівська обл.) в напрямку «в’їзд в Україну» прибув вантажний транспортний засіб під керуванням громадянина України, водія одного з приватних підприємств Калуша. Згідно з поданими до митного контролю документами він перевозив з країн Західної Європи на адресу підприємств Львівської та Івано-Франківської областей збірний вантаж, зокрема, частини меблів, виготовлені зі сталі, електродвигун постійного струму, електричну апаратуру для комутації електричних кіл, приводи ізольовані, тканину меблеву, частини до дробарки, пігментну пасту тощо.

На підставі оцінки та аналізу ризиків працівники Львівської митниці ДФС ретельно оглянули авто та встановили, що у вантажному відділі, окрім заявленого товару, містилось ще два піддони з проводами ізольованими та апаратурою для приєднання в електричних колах для напруги. Загалом виявлено 45 000 шт. зайвого товару вартістю понад 290 тис. грн.

Відповідно до ч.2 ст.191 Митного кодексу України, перевізники зобов'язані під час прийняття товарів до перевезення перевіряти точність відомостей щодо кількості вантажних місць, їх маркування, номери, зовнішній стан товарів та їх пакування. У разі неможливості такої перевірки вносити відповідний запис до міжнародної автомобільної накладної (CMR).

Отже, перевізник не вжив заходів для перевірки правдивості зазначених відомостей та не вніс відповідного запису до міжнародної автомобільної накладної (CMR). Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил, товар вилучено, справу скеровано до суду.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити