Погляд на Львів очима велосипедиста

PDF Друк
Четвер, 24 жовтня 2013, 14:25

Погляд на Львів очима велосипедиста. Розвиток інфраструктури для велотранспорту у Львові: «Наша ціль не прокласти велодоріжку від вашого будинку до вашої роботи, а донести до чиновників, що велоінфраструктура потрібна багатьом городянам і по всьому місту».

Розвиток інфраструктури для велотранспорту у Львові: «Наша ціль не прокласти велодоріжку від вашого будинку до вашої роботи, а донести до чиновників, що велоінфраструктура потрібна багатьом городянам і по всьому місту».

Зручність переміщення по місту на велосипеді - ось до чого прагне ініціативна група, що організувала проект «Велоінфраструктурізація Львову». Завдяки їм зараз за пару хвилин можна відправити звернення до місцевих чиновників за своїм підписом про ті насущні питання веложиття, які вже наболіли.

І не дивно, адже за останні роки велорух хоча б у нашій області значно зросла. Тепер велосипедисти - часте явище на тротуарах, проїжджій частині, в електричках передмістя, поїздах. І у багатьох «невелосіпедних» громадян часом виникає невдоволення з приводу «шастають» між коліс автомобілів велолюбителів, провезення «коней» у проходах або у них над головами на третіх полицях і багато ще чому. Ставлення до даного виду транспорту у нас в країні зараз зберігається переважно несерйозне. Велосипедистів деколи розцінюють як невдах, які не в змозі придбати собі автомобіль... або несерйозних людей, які проводять час у велопоходах замість звичного турецько-єгипетського «олінклюзіва»...

Варто зауважити, що привід для критики є, оскільки зустрічаються серед велосипедистів люди різні - як і скрізь, у будь-яких спільнотах. Тобто існують і такі «двоколісні», яких страшно бачити на дорогах. Такі і пішохода «підріжуть», і спеціально під колеса полізуть (щоб щось довести водіям - як мені розповідав один з таких...). Загалом, завжди існують оборотні сторони на всіх медалях. Важливо інше: зрозуміти, де зерна, а де сміття, лушпиння.

Так от, зерно нашої історії в тому, що велосипед, якщо його грамотно використовувати, «з головою», штука дуже корисна в місті - для людини. А от для економіки, медицини - не зовсім... Адже хто ж тоді буде купувати бензин, лікувати свій знерухомлений організм? Однак втрачати надію ніколи не потрібно. Це загрожує просто зав'язнути в болоті безладу . А що ж тоді робити, якщо кардинально вплинути на владу і суспільство, налаштовані інакше, немає можливості? Відповідь проста: почати з малого.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити