На Львівщині перепоховають останки солдатів Першої світової війни

PDF Друк
Четвер, 12 листопада 2015, 11:27

15 листопада у Сколівському районі відбудеться посвячення пам’ятного хреста на військових похованнях та перепоховання віднайдених дев’ятнадцяти останків вояків, які загинули у роки Першої світової війни в околицях с. Ялинкувате. Поминальна молитва за загиблими та перепоховання розпочнеться об 11:30 год. на сільському кладовищі поруч з місцевим храмом.

Зазначимо, що військові санітарні поховання у с. Ялинкувате виникли у січні-лютому 1915 року підчас боїв між австро-німецькими та російськими військами. Зі свідчень місцевих жителів, у селі розташовано близько двадцяти могил. Пошукова група Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" дослідила десять з них. Проте знайти людські рештки вдалось лише у восьми. Із захоронень вилучено дев’ятнадцять людських останків.

За результатами досліджень Товариства "Пам'ять", віднайдені залишки військових одностроїв та спорядження вказують, що загиблі були військовослужбовцями німецьких та російських військових формувань. Варто також зауважити, що з обох сторін, у цій війні брали участь українці Галичини та Великої України, які були розділені між двома імперіями. Тому ймовірно, що серед похованих є і українці.

Нагадаємо, що 11 листопада минуло 97 років з дня закінчення Першої світової війни.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити