На Львівщині перепоховали вояків Першої Світової війни

PDF Друк
Понеділок, 16 листопада 2015, 16:45

У неділю, 15 листопада, біля с. Ялинкувате Сколівського району Львівської області відбулося перепоховання віднайдених Товариством "Пам'ять" дев’ятнадцяти останків вояків, які загинули у роки Першої Світової війни.

В межах заходів також освятили пам’ятний знак, встановлений на військовому похованні. Опісля відбулася поминальна молитва за загиблими.

Під час свого виступу  голова Львівської обласної державної адміністрації  Олег Синютка висловив вдячність місцевій громаді, яка впродовж сотні років оберігала вояцькі могили та ініціювала перепоховання на церковне кладовище. "Велика подяка також вам за односельчан, які сьогодні зі зброєю у руках стримують наступ російсько-терористичних військ на східному фронті України", - сказав Олег Синютка.

Голова ГО Товариство "Пам'ять" Любомир Горбач розповів про проведені пошукові роботи у с. Ялинкувате та про історичні передумови виникнення цих поховань. "У роки Першої Світової війни у складі австро-угорської армії воювало близько вісімсот тисяч галичан, а у складі російської армії близько чотирьох мільйонів українців з Великої України, - наголосив він. - Відповідно обов’язком кожного з нас є гідне вшанування загиблих у роки Першої Світової війни, адже там ймовірно є українці".

Поминальний захід завершився молитвою за усіх загиблих вояків у минулому столітті та у сьогоднішній російсько-українській війні.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити