Відповіді для керівників ДНЗ

PDF Друк
Четвер, 24 листопада 2016, 14:46

У департаменті освіти і науки опрацювали численні запитання, які надійшли до голови Львівської ОДА Олега Синютки та директора департаменту Любомири Мандзій на нараді освітян області від 28.10.2016 р. щодо стану та перспектив розвитку дошкільної освіти Львівщини.

Подаємо блок напрацьованих відповідей на наступні запитання:

Чи будуть виділені кошти на будівництво ДНЗ у смт Шкло?

– Відповідно до п. 2 ст. 18 Закону України «Про дошкільну освіту» комунальні ДНЗ створюються місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Планування коштів з обласного бюджету для об’єктів бюджетної сфери, зокрема галузі «Освіта», здійснюється відповідно до встановлених порядків та відповідних рішень сесії обласної ради.

Для фінансування об’єктів необхідно дотримуватись наступних вимог:

1. Обов’язковою умовою розгляду об’єктів, що пропонуються для фінансування за рахунок бюджетних коштів, є наявність проектно-кошторисної документації та підтвердження фінансування з різних джерел: першочергово – місцевого бюджету, спонсорських коштів та інших форм залучення позабюджетних коштів.

2. Виготовлення проектно-кошторисної документації здійснюється за кошти місцевих бюджетів.

3. Заявки на фінансування інвестиційних проектів за рахунок бюджетних коштів надаються у визначені терміни до департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації районними державними адміністраціями, міськвиконкомами та сільськими (селищними) радами за погодженням з профільними комісіями відповідних рад, за підсумками обговорення на колегіях райдержадміністрацій.

За інформацією відділу освіти Яворівської РДА Шклівською селищною радою виділено земельну ділянку та виготовлено проектно-кошторисну документацію для будівництва дошкільного навчального закладу в смт Шкло на 130 місць. Вартість робіт становить 26 731 362 гривень.

Слід також зазначити, що обласною державною адміністрацією створено робочі групи з формування Плану реалізації Стратегії розвитку Львівської області на 2017-2018 роки.

Робочою групою «Розвинуте село» спільно з департаментом освіти і науки облдержадміністрації підтримано включення проекту будівництва ДНЗ у смт Шкло до проекту Плану на 2017-2018 роки.

Для системи ProZorro та електронної реєстрації у ДНЗ просимо ввести у штатний розпис спеціалістів-комп’ютерщиків.

– Дані обов’язки може виконувати діловод, посада якого передбачена Типовими штатними нормативами ДНЗ: при 7 групах – 0,25 ст., 8-10 групах – 0,5 ст., 11 і більше групах – 1 ставка.

29.06.2016 року набули чинності зміни до Типових штатних нормативів ДНЗ, що затверджені наказом МОН від 20.05.2016 р. № 544, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.06.2016 р. за № 821/28951.

Зазначеними змінами до Типових штатних нормативів ДНЗ надається право керівникам у разі виробничої необхідності змінювати штати або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для даного закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватися в межах однієї категорії персоналу-педагогічного, обслуговуючого (лист МОН від 07.05.2016 р. № 2/4-14-1275-16).

Про необхідність відміни системи ProZorro для закупівлі на суму від 10 тис. грн.

– З метою економії та прозорості використання коштів державного та місцевого бюджетів, керуючись законами України «Про здійснення державних закупівель», «Про публічні закупівлі», постановою КМУ від 24.03.2016 № 166 «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків», на виконання доручення голови ОДА від 01.06.2016 № 53/0/6-16 з 1 червня 2016 року керівникам структурних підрозділів ОДА, головам РДА, головам міських, селищних, сільських рад та ОТГ доручено:

проведення усіма розпорядниками бюджетних коштів допорогових закупівель товарів і послуг через авторизовані електронні майданчики електронної системи закупівель;

здійснювати закупівлі через електронну систему закупівель за умови, що вартість таких товарів і послуг становитиме не менше 10 тис. грн та не перевищує межі, встановлені ч. 1 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Облік дітей дошкільного віку.

– На виконання ст. 19 Закону України «Про дошкільну освіту», листа МОН від 28.04.2015 р. № 1/9-215 «Щодо обліку дітей дошкільного віку» та з метою планування перспективи розвитку дошкільної освіти, проводиться облік дітей від народження до 6 років. Дані про кількість дітей дошкільного віку можна отримати у районних поліклініках, ЖЕКах, сільських та міських радах, тому не обов’язково відвідувати дітей за місцем проживання у квартирах.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити