Лекція відомого лауреата Нобелівської премії Роалда Гоффмана у Львові

PDF Друк
Понеділок, 28 вересня 2015, 13:20

30 вересня в стінах Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться лекція відомого вченого в галузі  хімії - Роалд Гоффман.

Науковець доповідатиме на тему «Протохімія як місток».

Що цікаво, сам Р. Гоффман уродженець Львівщини. Він разом із своєю сім’єю емігрував в часи Другої Світової війни до Польщі, а пізніше і до Австрії та Німеччини. Так, як вони не мали права легально проживати в Європі, то змушені були на початку 50-х років переїхати до США. З того часу, Гоффман жив у США, там отримав громадянство, закінчив Колумбійський університет, а пізніше і захистив докторсську ступінь у Гарвардському університеті.

Починаючи з 1965 року, він працював у Корнельському університеті, де провів дослідження в галузі хімічної кінетики та вивчення хімічних реакцій, за що і пізніше був нагороджений Нобелівською премією з хімії.

Незважаючи на те, що більшість свого життя, він прожив поза Батьківщиною, Гоффман ніколи про неї не забував і часто любив говорити: «Україна — обітована земля мого серця».

І саме о 15:00 30 вересня студенти Львівського національного університету матимуть можливість прослухати лекцію цього видатного науковця з українським корінням.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити