Африканець у Львові вчить луганчан української мови

PDF Друк
Неділя, 11 січня 2015, 22:52

українська мова картинкиЗбираючись на навчання в Україну африканський хлопець до своїх мов ігбо, йоруба та англійської додав українську мову. Йому здавалося, що нема сенсу вчити ще й російську, адже ця країна поруч та й вона набагато складніше. Але все виявилося не так, як він очікував. На багато питань, які він задавав перехожим Львова у пошуках корпусу або зупинки йому відповідали російською мовою. Мабуть вважали, що так йому буде легше зрозуміти. Однак, незважаючи на очевидну для нас схожість мов, йому так не здається. Тому доводилося просити людей відповідати українською.

Це можна назвати комплексом українців чи якось інакше, проте факт залишається фактом. Чому ми думаємо, що африканець абсолютно точно не буде знати українську? Чомусь нам здається, що російська набагато важливіше, хоча зараз багатьом країнам Європи і тим більше Африці абсолютно немає сенсу вчити цю мову. Але навіть сама проукраїнськи налаштована людина чомусь починає говорити з іноземцем російською мовою.

Темношкірому хлопцю навіть трапилося давати урок українцям, які приїхали до Львова з Луганська. Самі люди з Луганська відчули своєрідний культурний шок - після цього, за їхніми словами, вони стали більше цінувати рідну мову. Хто ми є, якщо африканці чудово володіють нашою мовою, а ми ні?


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити