Категорії

Культурна столиця України сьогодні

PDF Друк
Неділя, 10 серпня 2014, 12:19

Після розпаду СРСР Львів залишив за собою статус адміністративного центру Львівської області. Населення міста, як і жителі всієї України, потрохи оговтувалось від тоталітарного режиму більшовиків. У Львові та в інших населених пунктах створюються нові державні органи, головним завданням котрих була розбудова України, виведення республіки на міжнародну арену.

Продовжує розвиватись культура. У Львові створюються дитячі гуртки та дорослі ансамблі пісні і танцю. Деякі з них виступають в Європі, займають призові місця. Українські спортсмени захищають кольори своєї держави на досить високому рівні, не дивлячись на катастрофічний дефіцит обладнаних спортивних залів для тренувань.

В 1998 році організація ЮНЕСКО присвоїла Собору святого Юра та архітектурному ансамблю в центрі Львова статусу всесвітнього культурного надбання. Споруди отримали порядковий номер 865 в списку міжнародної організації. В 1999 році у Львові пройшов VI саміт президентів країн Східної та Центральної Європи, а в 2001 р. місто відвідав Папа Римський Іоан-Павло II. В 2005 році до Львова було перенесено резиденцію митрополита греко-католицької церкви України.

На початку XIX ст. Львів продовжує залишатись центром міжнародного значення, культурною і туристичною столицею України. Саме у Львові знаходиться найбільша кількість визначних архітектурних пам'ятників в Україні, на території обласного центру щорічно проводиться найбільше державних та міжнародних фестивалів.

Не дивлячись на величезні труднощі в різні історичні періоди, жителі Львова всіх часів не опускали руки, і саме завдяки предкам сучасних львів'ян місто не втратило свій історичний потенціал.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити