Догляд за лежачим хворим - як забезпечити, на що звернути увагу

PDF Друк
Середа, 03 липня 2019, 16:19

Догляд за лежачим хворим

Щоденні процедури, які необхідні лежачому хворому, включають - умивання, миття рук і ніг, очищення ротової порожнини, інтимна гігієна. Якщо ви не можете скористатися послугами професійної доглядальниці або служби, що надає

професійний догляд за лежачими хворими

, то можете навчитися доглядати за лежачим хворим самостійно. Врахуйте, що це вимагає чималої витримки, терплячості і обережності.

Перше, з чим ви зіштовхнетесь - це профілактика пролежнів. Регулярно міняйте положення тіла лежачого хворого, робіть масаж, при необхідності зверніться до професіоналів, які будуть допомагати вам проводити лікувально-оздоровчі процедури для лежачого хворого.

Те, що вам під силу - це догляд за шкірою обличчя, рук і ніг, інтимна гігієна, миття голови, догляд за ротовою порожниною. Допоможуть вам у цьому допоміжні засоби: одноразові рукавички, губки, миючі засоби, лосьйони, захисні емульсії, тазик або надувна ванна, паперові і тканинні рушники, вологі серветки, ватні диски і ватні палички для очищення вушних раковин. Не забувайте підстригати і підпилювати нігті, робити пілінг шкіри стоп, для видалення грубої шкіри, яка може завдавати дискомфорт і доставляти неприємні відчуття хворому.

Підгузки лежачим хворим слід міняти регулярно, краще використовувати підгузники з манжетами, які захищають від протікань. Очищаюча піна і вологі серветки допоможуть усунути неприємний запах.

Догляд за обличчям - це щоденне умивання. Дбайливо очищайте ніжну шкіру в області очей, використовуйте ватні диски для цього. Не забувайте використовувати миючий розчин, після вмивання промокніть обличчя рушником. Так само щодня стежте за чистотою вушних раковин, приділяйте увагу очищенню області декольте, шиї, живота, грудей. Проводьте очищення за допомогою легких масажних рухів, можете використовувати масажний гель для кращого ефекту - це покращує циркуляцію крові і сприяє очищенню шкіри.

Лежачі хворі не можуть пересуватися самостійно, а перебувати в одному положенні тривалий час не можна, тому намагайтеся якомога частіше перевертати людину з одного боку на інший, змінюйте положення її тіла.
БУдинок для людей похилого віку у Львові

Фото: будинок для людей похилого віку у Львові "РенаМед" https://rena-med.com.ua/

При догляді за людиною з обмеженими можливостями у нагоді стане спеціальне обладнання - функціональне ліжко, антипролежневий матрас, крісло-каталка.

Порадьтеся з лікарем щодо профілактики пролежнів.

Транспортування лежачих хворих

Якщо виникає необхідність у транспортуванні лежачого хворого на діагностику, лікування, в реабілітаційний центр, будинок для престарілих - варто звертатися в спеціалізовані служби. Служба перевезення лежачих хворих має в розпорядженні транспорт, який спеціально обладнаний для даних цілей. У ньому має бути передбачено місце для інвалідного візка, місце для носилок. Деякі автомобілі також обладнані місцями для супроводжуючих - родичів або медсестри.

Практично всі компанії, що надають послуги з транспортування лежачих хворих, пропонують перевезення від ліжка до ліжка, яке включає роботу санітарів - спуск хворого до автомобіля і підйом на поверх в місці призначення.

Ціни на послуги транспортування в основному залежать від ваги клієнта і дальності поїздки.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж