Європейські велосипедисти завітають на Львівщину

PDF Друк
Неділя, 05 липня 2015, 21:43

Незважаючи на складну політичну ситуацію, Україна готується гостинно відчинити двері для учасників Європейського Тижня Велосипедного Туризму під егідою UECT. Вперше в своїй історії цей форум перетне кордон Євросоюзу і дасть можливість велотуристам з країн ЄС та інших куточків світу відкрити для себе Україну – державу з найбільшою в Європі територією та з понад 1100-літньою історією, державу, на території якої знаходиться географічний центр Європи.

Провівши свою 10-у зустріч минулого року в португальській Муртозі, європейські (і не тільки) велотуристи відсвяткують 10-річний ювілей з часу першого ЄТВТ в чарівному місті Жовква. Саме тут, у місті-перлині України, на центральній площі, поруч з середньовічним замком з кінця XVI століття та ренесансними спорудами ХVII-XVIII століть, 12 липня урочисто відкриється ЄТВТ-2015.

То ж чому любителям велосипедних мандрів варто в липні вирушити до Жовкви?

На учасників Євровелотижня чекає знайомство з одним з найкрасивіших куточків Львівської області – рекреаційним регіоном Європейського Водорозділу під назвою Розточчя. Велотраси Тижня проходитимуть в основному сільською місцевістю, дорогами з неінтенсивним автомобільним рухом, без суттєвих перепадів висоти. І хоча стан більшості доріг, зважаючи на важку економічну кризу в Україні, не викликає захоплення в автомобілістів, для проїзду на велосипедах (за винятком шосейних) вони цілком придатні. За свою терпимість до таких доріг, учасники ЄТВТ будуть винагороджені чудовими враженнями від відвідин десятків пам'яток архітектури, історії та культури, серед яких є такі скарби, як дерев'яні церкви ХVII-XVIII ст., величні муровані костели ХVI-XX ст., Крехівський монастир, Страдчанська гора та ін., від оглядин старовинних, самобутніх міст і містечок: Белз, Буськ, Рава-Руська, Магерів, Великі Мости, Кам'янка-Бузька, Куликів, Івано-Франкове.

Велику насолоду подаруєзнайомство з природою Яворівського національного природного парку та Міжнародного резервату природи «Розточчя» під егідою ЮНЕСКО, споглядання мальовничих пейзажів невисоких гір. Літня спека теж не повинна відлякувати веломандрівників, бо значна частина трас проходитиме лісами, відкритими длявітру полями. На шляху велосипедистів траплятимуться озера, ставки, малі річки, в яких можна покупатися. Місцеве населення славиться великою гостинністю, тому в обідню пору учасники на трасах зможуть безкоштовно скуштувати українські страви та напитки з домашньої кухні. Доповнять враження гурманів від української кухні, відомої на весь світ борщем, варениками, голубцями, кулішем, салом, солодощами,запланований на 16 липня пікнік в сосновому лісі на території туристського табору «Росинка» та банкет на церемонії закриття Тижня.

17 липня надовго запам'ятається учасникам відвіданням міста Львова, культурної столиці України, одного найкрасивіших міст Європи, міста-організатора Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012. Організатори впевнені, що піша екскурсія середньовічним центром міста, включеним до архітектурної спадщини ЮНЕСКО, споглядання архітектурних ансамблів з вежі міської Ратуші, почастунок від громади міста та куштування львівського шоколаду і кави припаде до вподоби найбільшим аматорам подорожей містами Європи.

Сподіваюсь, що сподобаються учасникам ЄТВТ виступи фольклорних ансамблів, автентична народна музика та пісні, сувеніри народних майстрів, щоденна вечірня культурно-розважальна програма.
Українські велотуристи, які лише у 2012 році стали членами UECT, надсилали на останні два Євровелотижні до Швейцарії та Португалії делегації у кількості 130-160 учасників. Тепер ми сподіваємось на вияв солідарності велотуристів інших країн з українськими велотуристами і українським народом у прагненні українців бути членами ЄС та захистити незалежність і цілісність України у боротьбі з агресором. І звичайно ж, гостинно запрошуємо до участі у велофорумі чисельні делегації любителів велосипедних подорожей зі всіх областей України!

Очікуємо, що не менше, ніж 1000 велотуристів з не менш, як 20 країн світу, відгукнуться на цей заклик солідарності і стануть учасниками великого Євровелофестивалю-2015 у Жовкві на Львівщині!

Тарас Пахолюк


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Коментарі 

 
0 #1 666 06.07.2015 07:58
... най би наші , оті львівскі 3.14...си , поїхали ( бажано назовсім) до своїх гейропейських "сестер" ... Слава Україні ! ...
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити