Путівник Еквадором

PDF Друк
Понеділок, 16 грудня 2019, 13:13

Факти та статистика

Місцезнаходження: Західно-Південна Америка, що межує з Тихим океаном на екваторі, між Колумбією та Перу

Столиця: Кіто

Клімат: тропічний уздовж узбережжя, стаючи більш прохолодним на внутрішніх краях на більш високих висотах; тропічний в амазонських низовинах джунглів

Населення: 15 654411 (липень 2014 рік)

Етнічний склад: метиси (змішані американські індійці та білошкірі) 65 %, американські індійці 25 %, іспанці та інші 7 %, чорношкірі 3 %

Релігії: Римсько-католицька 95 %, інші 5 %

Форма правління : республіка

Мова в Еквадорі

Є багато мов, якими говорять в Еквадорі. Переважна та офіційна мова - іспанська, крім кечуа та інших доколоніальних американських мов. 2 300 000 тих, хто спілкується американсько-індіанською мовами (Аделаар, 1991рік).

Етнологи нараховують 22 мови Еквадору, до складу якого входять ачуар-шиваар, Чапалаачі, Кофан, Колорадо (Цачіла), Куайкер, 9 різновидів Кічуа, Сечоя, Шуар, Сіона, Тетете, Ваорані.

Суспільство та культура

Еквадорці

Еквадор далеко не однорідний. Населення - це суміш метисів (змішаний американців та білошкірих ), американських індейців, іспанців та чорношкірих 3 %.

На материку понад 14 корінних народів, кожна з яких має свої особисті ідентичності та нюанси.

Основними корінними групами регіону Амазонки є хуаоріні, ахуар, шуар, кофан, сіона-секойя, шиваар та запаро. Уряд заявив, що "тагері", родичі гуаорінь, "нематеріальні", що позначають їхнє бажання жити далеко від цивілізації.

Основними корінними групами високогір'я є кечуа, канаристасарагурос. Ава проживає в північній частині Еквадору. На північному узбережжі живуть чачіс, кайапас, цачилас тахуанкавилкас.

Регіоналізм

Регіональні відмінності існують і проявляються у тому як люди одягаються , їх фізичному вигляді, мові та прізвища. Народ з Сьєри ("серранос") та народи з Коста ("костенос") демонструють найбільш виражений регіоналізм. Еквадор має 4 різних регіони: амазонський тропічний ліс, узбережжя, високогірні Анди та Галапагоський архіпелаг.

Сьєра є центром корінних культур Еквадору. Найдавніші культури Америки жили на узбережжі Еквадору. Три культури все ще існують: оз, чачіс або кайапас і цахілас або Колорадос.

Релігія

Римо-католицька церква сильно впливає на особисту та соціальну поведінку, яка є частиною національної ідентичності. Більшість свят і урочистостей базуються на християнських святах. Через історичні обставини Церква повністю зв’язана с урядовим процесом.

Еквадорські корінні жителі, хоча номінально і католики, але мають тенденцію поєднувати католицизм із традиційними віруваннями.

Мачизм

Мачизм виживає в культурі, де зберігаються традиційні гендерні ролі. Чоловік є годувальником, а дружина доглядає за домом. Від народження діти виростають, щоб зрозуміти, що вони матимуть різні ролі та очікування в житті.

Етикет та звичаї в Еквадорі

Зустрічі та привітання

 • Найпоширенішим привітанням є рукостискання з прямим поглядом та посмішкою.
 • Потискаючи руки, використовуйте відповідне привітання на час дня: "buenos dias" (доброго ранку), "buenas tardes" (доброго дня), або "buenas noches" (добрий вечір).
 • Близькілюди вітаються набагато більш толерантно; чоловіки обіймають і погладжують один одного за плече (називають "abrazo"), а жінки цілують один раз в праву щоку.
 • Завжди дозволяйте еквадорцям визначати, коли перейти на цей рівень формальності. Завжди звертайтеся до людей за відповідним почесним званням (сеньйор або сеньйора) та їх прізвищами.
 • Загалом, лише близькі друзі або сім'я використовують імена.
 • Як тільки хтось використовує ваше ім'я, це ознака того, що Ви також можете це зробити.

Якщо у Вас є будь-які питання щодо процедури зустрічі та привітання, то звертайтеся до бюро перекладів Глебов. Тут Вам завжди радо допоможуть.

Етикет подарунків

 • Еквадорці дарують подарунки на дні народження, Різдво чи Новий рік, а також релігійні події в житті людини.
 • 15-річчя молодої дівчини вважається особливою датою, і його багато святкують. Якщо вас запрошено до еквадорського дому, то приносьте квіти, міцні алкогольні напої, випічку, імпортні солодощі для господарів.
 • Букет троянд завжди добре приймають.
 • Не даруйте лілій або чорнобривців, так як вони використовуються на похоронах.
 • Не даруйте ножиці або ножі, оскільки вони вказують на бажання розірвати відносини. Якщо Ви добре знаєте людину, то парфуми - чудовий подарунок.
 • Подарунки, як правило, відкриваються після отримання.

Етикет прийому їжі

 • Ніколи не приходьте вчасно, коли запрошують додому.
 • Хоча це може здатися дивним,але Ви повинні прибути трохи пізніше того часу, на який вас запрошено, тобто запізнитися на 30-45 хвилин.
 • Вдягніться добре, оскільки це забезпечує повагу господаря.
 • Не обговорюйте бізнес на соціальних заходах, якщо вам не скажуть цього робити.
 • Прийнято відповідати на будь-яке соціальне запрошення.
 • Манери за столом – континентальні: під час їжі - у лівій руці виделка, а ніж у правій.
 • Гості обслуговуються перші.
 • Господар каже "buen provecho" ("насолоджуйся" або "майте хорошу їжу") як запрошення почати їсти.
 • Їжу завжди їдять з приладдям. Навіть фрукти їдять з ножем та виделкою.
 • Прийнято ввічливо залишити невелику кількість їжі на вашій тарілці, коли Ви закінчили їсти.
 • Вечеря чи обід є соціальними подіями і вони можуть бути досить тривалими.
 • Чекайте живої розмови під час їжі. Почекайте тосту, перш ніж зробити перший ковток напою. Господар говорить перший тост. Найпоширенішим тостом є "Salud"!
 • Коли Ви піднімаєте склянку, то подивіться на людину яка говорить тост.
 • Якщо Ви не бажаєте більше пити, то залиште склянку на чверть повну.

Діловий етикет та протокол

Етикет при зустрічах

 • Еквадорці більш формальні у своїх ділових стосунках, ніж представники багатьох інших культур.
 • Потисніть руки при зустрічі когось, а також - під час прощання.
 • Рукостискання, як правило, не дуже тверді. Чоловік протягує руку до жінки.
 • Збережіть зоровий контакт під час привітання людей.
 • У бізнесівикористовуютьсяпрофесійні чи академічні назви з прізвищем. Загальними назвами є "Doctor" (лікар або доктор філософії), "Ingeniero" (інженер), "Arquitecto" (архітектор) та "Abogado" (адвокат). Якщо хтось не має титулу, торазом із прізвищемвикористовуються«поважний Сеньйор» або «поважна сеньйора».
 • Завжди чекайте запрошення, перш ніж переходити до імені.
 • Візитні картки обмінюють під час початкового знайомства.
 • Постарайтеся, щоб одна сторона вашої візитки була перекладена на іспанську мову.

Стиль спілкування еквадорців

Еквадорці відомі тим, що вони щиріта ввічливі. Вони можуть бути цілком тактильними і, як говориться, набагато ближче один до одного, ніж у багатьох інших культурах. В результаті, вони дуже настроєні на мову тіла та невербальне спілкування.

Еквадорці потребують інформації, щоб розібратися в комусь. В результаті, вони задають пробні питання, щоб оцінити, наскільки відкритими та надійними Ви можете бути. Не слід сприймати це негативно або як вторгнення, а скоріше як майбутню інформацію.

Якщо Ви з культури, яка менш залежить від стосунків, довіри та невербальних сигналів, то вам слід подивитися, що Ви можете, а що не можете повідомляти. Якщо ж Ви будете віддалятись від інших людей, захищаючи свою персональну інформацію, то це буде тлумачитися як грубість та закритість.

Гарним способом подолання проблем на початку спілкування, який може використовувати ваш еквадорський колега, є використання посередника, щоб познайомити вас. Це діє як посилання на ваш авторитет.

Еквадорці - це непрямі комунікатори, які говорять дипломатично та люб'язно. Вони розглядають незрозуміле спілкування як надзвичайно грубе. Якщо вони хочуть, щоб хтось щось зробив, то вони, як правило, налягають на людину так, що тоді їм буде важко відмовити. Еквадорці не протистоять і відступляться, щоб не говорити ні. Фактично, вони зазвичай скажуть вам, що, як вони думають, порадує вас, а не те, що вони насправді планують зробити. Вони також оптимістичні і мають позитивний погляд на життя. Вони вважають за краще бачити склянку наполовину повну та намагатимуться досягти найкращого з ситуації.

Ділові зустрічі

Як відвідувач Ви можете справитись навіть не говорячи іспанською, оскільки старший персонал, як правило, володіє англійською мовою. Однак найкращим є вивчення деяких основних фраз, щоб продемонструвати високу оцінку їхньої мови. Деякі смішні фрази також можуть допомогти розтопити лід.

Еквадорці, по суті, стурбовані справами людей, з якими вони займаються бізнесом, а не справами компанії. В результаті, вони будуть проводити час, говорячи про проблеми, які не мають нічого спільного з бізнесом. Це слід розглядати як створення часу взаємодії та якнайбільше заохочення. Зачекайте, поки ваші колеги підштовхнуть зміни тем.

Уникайте конфронтації та будьте обережні, щоб не збентежити людей чи не поставити їх у незручні положення. Звертання уваги на чужу помилку демонструє відсутність витонченості. Ніколи не дозволяйте комусь думати, що Ви не довіряєте їм; оскільки довіра та особисті стосунки є наріжним каменем бізнесу, то Ви повинні переконатися, що довіра міцна.

Слово людини - його зв'язок. Ніколи не робіть обіцянок, якихВи не зможете дотриматись.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж