Категорії

Львівський оперний театр - одна з найрозкішніших споруд у Європі

PDF Друк
Неділя, 10 серпня 2014, 12:06

Дорогоцінну та багату культурну спадщину Львова нерідко можна побачити в образі величних споруд, в котрих в різні історичні часи жили та творили справжні генії нашого народу. В приміщеннях цих будинків часто збиралась місцева знать, щоб прослухати читання своїх творів місцевими письменниками та поетами, або ж полюбуватись новими співочими шедеврами львівських та приїжджих виконавців.

Оперний театр у Львові може впевнено вважатись одним з найцінніших архітектурних пам'ятників міста, адже за свою кілька вікову історію зміг побачити та почути чимало шедеврів відомих українських та європейських геніїв. Будівництво театру було розпочате в 1901 році. Як і було заплановано, зведення більшості елементів споруди виконувалось в стилі неоренесансну. Автором проекту споруди місцева влада того часу обрала ЗигмунтаГорголевського. Згідно його думок, театр з його зовнішнім виглядом повинен був скласти гідну конкуренцію Віденському та Паризькому оперним театрам.

Сьогодні кожен прохожий, котрий на мить зупинився перед фасадом опери у Львові, може відчути всепоглинаючий подих мистецтва, його вічність в порівнянні з коротким людським життям.

Кожна деталь фасаду оперного театру є дуже складним архітектурним елементом. Всі балюстради, колони, ніші є алегоріями культурних постатей. Чого тільки варті 8 статуй муз, розміщених над головним карнизом фасаду споруди. Верхній фронтон будівлі закінчується ансамблем зі скульптур постатей Генія комедії, драми та трагедії, а також постаті Слави, котра тримає в своїй руці пальмову гілку. Авторами скульптур були відомі українські митці Війтович, Баронч, Попель.

В середині Львівський оперний театр також вражає. Більшість елементів інтер'єру покриті позолотою, декоративними розписами, скульптурами та мармуром. Глядацький зал на 4 яруси виконаний у формі ліри та може вмісти більш ніж тисячу людей. Головний елемент інтер'єру - сцена - є справжньою прикрасою опери. Над нею розташована декорована завіса "Парнас", автором якої був відомий європейський живописець Генрик Семирадський.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити