Категорії

Розкішна пам'ятка архітектури Середньовіччя: Бернардинський монастир

PDF Друк
Неділя, 10 серпня 2014, 12:09

Життя на території Галичини завжди відрізнялось особливим ставлення до Бога. Саме завдяки цьому сучасні жителі Львова та області мають змогу відвідувати древні храми та монастирі, в котрих служили та молились Богу за кращу долю для України тисячі монахів. Серед них особливо виділяється Бернардинський монастир, як символ віри та любові до Господа.

До сьогоднішніх днів монастир не зберіг своєї назви, зараз люди відвідують вже греко-католицьку церкву Св. Андрія Первозданного. Проте сама споруда та її оздоблення збереглись прекрасно. Колишній монастир бернардинів знаходиться за міськими мурами, тому потрапивши на його територію, можна добре роздивитись високі і міцні фортифікаційні укріплення, котрі пам'ятають не одну битву за місто. Історія храму бере свій початок в середині XV ст., проте спорудження монастиря розпочалось в першій половині XVII ст. ця епоха характеризується істориками як період швидких змін стилів архітектури. В 1600 році один з найвідоміших архітекторів Львова, Павло Римлянин, розпочав спорудження монастиря в стилі Ренесанс. після смерті будівничого в 1618 році до Львова прибув польський король Сигізмунд, котрому не дуже сподобалось побачене. За наказом короля до справи взявся учень Павла Римлянина, Амброзій Прихильний, котрий отримав завдання спорудити храм, аналогів якому не було б по всій Європі.

Всі відвідувачі, котрі мали можливість побувати у дворі та приміщеннях монастиря, із захопленням відзначають всю розкіш та надзвичайне багатство споруди. На перший погляд здається, що людина потрапила в справжній Рай, проте, оглядаючись довкола і помічаючи напівзруйновані мури, ці думки швидко зникають. Храм уособлює в собі доволі звичне для минулих століть багатство. Саме тому це місце щорічно відвідує величезна кількість туристів з Європи, котрі зацікавлені в історичних фактах про життя континенту в період Середньовіччя.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити